Sayfalar

29 Şubat 2012 Çarşamba

AKTAŞ’A YARDIM ELİNİ KARAKAŞ UZATTI


Geçtiğimiz hafta çıkan yangında evi kül olan İdris Aktaş’a yardım elini AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş uzattı. Karakaş, dondurucu soğukta günlerdir dışarıda kalan Aktaş’a önce konteyner, ardından ev yapımı için inşaat malzemesi yardımında bulunma sözü verdi.

Yolçatı’da yaşayan Aktaş Hayvancılık’ın sahibi İdris Aktaş’ın mekan bölgesindeki evi 25 Şubat 2012 Cumartesi akşamı sobadan çıkan kıvılcımın yayılması sonucu yanarak kül oldu. Evdeki tüm eşyaları yanan, gecenin karanlığında çevreyi aydınlatan ateşte 2 kangal köpeğini, ailesinin yaşadığı evi kaybeden İdris Aktaş, o kara günden sonra Silivri Belediyesi’ne defalarca başvurmasına, belediye başkanıyla iletişim kurmasına rağmen yardım elini bulmakta zorlandı. Yaşadığı sıkıntıya kayıtsız kalındığını belirten İdris Aktaş’ın ifadelerini Yolçatı Muhtarı Cemalettin Erkal da destekledi. Umut bağladığı Silivri Belediyesi’nin duyarsızlığıyla bir kez daha yıkılan Aktaş, beklediği samimiyeti AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş’tan buldu.

KARAKAŞ, AKTAŞ’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Alparslan Çalış ve Şahabettin Hayta, AK Parti Çeltik-Yolçatı Mahalle Başkanı Ruhi Volkan Can ile birlikte İdris Aktaş’ı ziyaret etti. Aktaş ve ailesine “Geçmiş olsun” dileklerini sunan Karakaş ve ekip arkadaşları, bir kıvılcımla yok olan evin yerinde duygu yüklü anlar yaşadı.
Oturacak sandalyesi, içebileceği bir bardak çayı dahi kalmayan İdris Aktaş, Karakaş ve ekip arkadaşlarından konteyner talebinde bulundu. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, dondurucu soğukta günlerdir dışarıda kalan Aktaş’a önce konteyner, ardından ev yapımı için malzeme yardımında bulunma sözü verdi.

AKTAŞ, KARAKAŞ’A TEŞEKKÜR ETTİ
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş’a teşekkür eden İdris Aktaş, “Silivri Belediyesi’ne defalarca başvurdum. Belediye başkanıyla da görüştüm ama kimse benimle ilgilenmedi. Günlerdir ne yapacağımı düşünüyordum. Karda kışta sokakta kalmanın ne demek olduğunu yaşadım. Sayenizde başımızı sokacağımız bir yerimiz olacak. Çok teşekkür ederim” dedi.

BİR DAHA DA KAPISINA GİTMEM
Yolçatı Muhtarı Cemalettin Erkal da, İdris Aktaş’ın ifadelerini destekledi ve Silivri Belediyesi’nin ilgisizliğinden yakındı. Silivri Belediyesi ile 3 yıldır hiçbir görüşmelerinde sonuç alamadıklarını belirten Erkal, “Bir daha da kapısına gitmem” dedi.
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, söz verdiği yardım malzemelerinin bir kaç gün içinde İdris Aktaş’a ulaşacağını açıkladı
.
 http://www.silivriliyiz.com/

Bu Eser Fatih Kolejinin

İlköğretim öğrencilerine yönelik Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında bu yıl yedincisini düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın birlikte organize ettiği “Bu Benim Eserim” yarışmasında Silivri Fatih Koleji’nin 2 projesi bölge finaline katılmaya hak kazandı.

Bu yıl İstanbul’a bağlı ilköğretim okullarından toplam 12.157 proje başvurusu yapıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda 545 proje il onayını alıp bölge finaline katılmaya hak kazandı. “Bu Benim Eserim” yarışmasına Silivri Fatih Koleji bu sene 10 proje ile katıldı. Fatih Koleji Yarışma kapsamında hazırlamış olduğu projelerden Fen ve Teknoloji dalında “Doğal Boyalar İle Sentetık Boyaların Karşılaştırılması” projesi ile Matematik Dalında “Haydi, Böl Ondokuza” projesi ilçe ve il kurullarını geçerek bölge finaline kaldı.

Bölge finaline kalan projeler şunlardır:

Kimya dalında  Namık DilbazIn danışmanlığında ,Hande Nur Çöpür’ün hazırladığı  “Doğal Boyalar İle Sentetık Boyaların Karşılaştırılması”    

Matematik  dalında Mehmet Kartal'ın danışmanlığında Nida Korsan ve Gökçe Atuğ’un hazırladığı  “Haydi, Böl Ondokuza”

sha.com.tr

28 Şubat 2012 Salı

Silivri'de Vergi Haftası kutlaması


Vergi Dairesi Müdürü Fuat Şimşek ve ekibi, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Silivri Belediye  Başkanı Özcan Işıklar’ı makamında ziyaret etti.

23. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında protokol ziyaretleri gerçekleştiren Silivri Vergi Dairesi Müdürü Fuat Şimşek ve ekibi, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a ziyarette bulundu. Ziyarete Silivri Vergi Dairesi çalışanlarından Havva Gül Kıstırak, Emel Kozanoğlu, Sadık Ünal, Mahmut Korucuoğlu, Adnan Pamuk, Elif Topçu ve Kadir Ertürk de katıldı.Müdür Şimşek; “Vergi bilincini ilçemizde yaygınlaştırmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

IŞIKLAR: “VERGİ BİLİNCİ YAYGINLAŞTIRILMALI”
Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, “Vergi bilincinin geliştirilmesi adına sürdürdüğünüz çalışmalar için sizleri tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Ziyarette Silivri Belediyesi CHP Meclis Üyesi Nazif Konuk da yer aldı.

Ak Parti’den 2B Seferberliği


AK Parti, TBMM alt komisyonunda çalışmaları süren 2B Arazileri Yasa Taslağı’nın hazırlıklarını ilgililerin görüşünü alarak sürdürüyor. AK Parti Bölgemiz Milletvekili Tülay Kaynarca, süreci “2B sorunu çözülürse mülkiyet sorunu çözülecek, devlet ile hak sahibi arasındaki ihtilaflar çözülmüş olacak.” şeklinde yorumladı.
AK Parti, Türkiye’de yıllardır süregelen 2B arazileri, hazine arazileri ve sarı alanlar ile ilgili yasa hazırlıklarını, tüm ilgililerin görüşlerini alarak vatandaşın lehine çözüme kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce hazırlanan ama bila bedel olması nedeniyle CHP’nin AYM’ye yaptığı başvuru nedeniyle iptal edilen yasanın görüşmeleri, TBMM alt komisyonunda devam ediyor. Konunun en üst düzeydeki muhataplarından Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Silivrili muhtarların buluşmasının ardından AK Parti B.Çekmece İlçe Başkanlığı da önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı.İSTANBUL, B.ÇEKMECE’DE BULUŞTU

AK Parti B.Çekmece İlçe Başkanı Celal Babayiğit, 27.02.2012 Pazartesi günü B.Çekmece İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği toplantıda TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit, B.Çekmece ilçesinden sorumlu AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Turan, AK Parti Çatalca İlçe Başkanı Selim Güçbilmez, AK Parti Silivri İl Genel Meclis Üyesi Halit Girgin, AK Parti Silivri İlçe Başkan Yardımcıları İsmail Taşkın ve Bilal Çağırır, AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı Köyler Koordinatörü Alparslan Çalış, İstanbul Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı, Başakşehir Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir, Silivri Ziraat Odası Başkanı Metin Gürsu, Silivri Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Muharrem Eren ile Silivrili muhtarlar, Çatalca ve B.Çekmece muhtarları ve ziraat odası temsilcileri, Arnavutköy, Kartal, Sarıyer ve Eyüp Ziraat Odaları temsilcilerini bir araya getirdi.


KAYNARCA, KOMİSYON BAŞKANI YİĞİT’E TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti B.Çekmece İlçe Başkanı Celal Babayiğit’in selamlama konuşması ile başlayan toplantı, İstanbul Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı, Başakşehir Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir’in sunumu ile devam etti. AK Parti Çatalca İlçe Başkanı Selim Güçbilmez’in ardından AK Parti Bölgemiz Milletvekili Tülay Kaynarca söz aldı. Kaynarca, tasarı yasallaşmadan önce tarafları bir araya getirmenin, istişare ederek görüşlerini almanın bu süreçte oldukça etkili ve değerli olduğunu belirterek daveti hiç kırmadan hemen kabul ederek toplantıya katılan TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit’e teşekkür etti.DEVLET İLE HAK SAHİBİ ARASINDAKİ İHTİLAFLAR ÇÖZÜLMÜŞ OLACAK

Mevcut durumu “Sosyal sorun” olarak tanımlayan Kaynarca, çözümün bir çok sorunu ortadan kaldıracağını söyledi. Kaynarca, “Yıllardan beri tartışılan ve bir sosyal sorun olarak karşımıza çıkan bu sorun, devlet ile vatandaşı olumsuz olarak karşı karşıya getirmiştir. 2B çözülürse mülkiyet sorunu çözülecek, devlet ile hak sahibi arasındaki ihtilaflar çözülmüş olacak. Dolayısıyla kangren olan sosyal sorununun çözümü amaçlanmaktadır.” dedi.YİĞİT, TARIM POLİTİKALARINI ANLATTI

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit, 2B arazileri, hazine arazileri ve sarı alanlar ile ilgili yasa hazırlıkları hakkında bilgi verdi. Tarihi bir sorunu çözüme kavuşturmayı amaçladıklarını belirten Yiğit, söz konusu alanlarda yaşamlarını sürdüren herkesin fikrini almayı, taslağı hem halk hem de hükümetin ortak bir çalışması olarak yapmayı amaçladıklarını söyledi.

Tarımsal ürünlerin ihracatının AK Parti hükümeti döneminde 3 kat arttığını vurgulayan İbrahim Yiğit, ecrimisil ücretlerinin düşürülmesi, balıkçılık, tarım ve hayvancılık politikaları ve hükümetin bu alanlara sağladığı destek ve teşviklerden bahsetti.MUHTARLAR VE ZİRAATÇİLER BEKLENTİLERİNİ PAYLAŞTI

Toplantıya katılan muhtarlar ve ziraat odaları temsilcileri, hem beklentilerini anlattı hem de konularla ilgili sorularını yöneltti. Silivri Ziraat Odası Başkanı Metin Gürsu, Silivri Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Muharrem Eren ve muhtarlar, sorunlar hakkında bilgi verip yasa taslağında dikkat edilmesini istediklerini anlatarak fikir alışverişinde bulundular.YİĞİT: ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Beklentileri dinleyen ve soruları yanıtlayan TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit, paylaşılan fikirlerin hayata geçirilen, hazırlığı süren ve programa alınan çalışmaları kapsadığını vurguladı. Hükümetin ilgili kesimlerle aynı fikri paylaştığını, hazırlıklarını da bu fikirler ışığında sürdürdüğünü belirten Yiğit, “Biz üzerimize düşeni yapacağız.” mesajını verdi.

SHA.com.tr

Işıklar kurultayı değerlendirdi


Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar, ekip arkadaşlarıyla birlikte katıldığı CHP’nin 16. Olağanüstü Kurultayı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunarak; “Bu kurultayda Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara hazırlandığını, örgütün de Genel Başkanına ve onun çalışma arkadaşlarına güvenini çok net bir şekilde gördük” dedi.  
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP’nin 16. Olağanüstü Kurultayı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Artık partide Genel Başkanlık, yönetim ve tüzük sorunu olmadığını belirten Başkan Işıklar, parti içi huzuru bozan kişilerinde hoşgörüyle karşılanmadığının altını çizdi. Işıklar şu açıklamalarda bulundu;  
“ÖRGÜTÜN GENEL BAŞKANINA GÜVENİNİ GÖRDÜK”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 16. Olağanüstü Kurultayı, kamuoyunun beklentisi doğrultusunda gerçekleşmiştir. Kamuoyu ve parti kanadı, artık kavga istemiyor. 16. Olağanüstü Kurultay’da da parti içi platformlarda tartışma ortamında olması gerektiğinin mesajı verilmiş oldu. Basın ve medya üzerinden tartışma alışkanlık haline gelmişti, partiyi kamuoyuna şikâyet etmelerinin çok anlaşılır bir durum olmadığı ortaya çıktı. Bu sadece partiye zarar verir. Bu kurultayda Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara hazırlandığını, örgütün de Genel Başkanına ve onun çalışma arkadaşlarına güvenini çok net bir şekilde gördük.  
“CHP TÜZÜĞÜ EN DEMOKRATİK TÜZÜKLERDEN BİRİDİR”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüzüğü, Türkiye’de bu güne kadar yapılmış en çağdaş, en demokrat tüzüklerden biridir. Aşılması gereken bazı zorluklar olduğunu biliyoruz. Parti tüzükleri ne kadar belirli bir anlayışı ve düşünceyi sergilese de, bunun üzerinde Siyasi Partiler Yasası var. Bu değişmediği sürece, maalesef daha demokratik bir tüzük yapma şansı olmuyor.  
“PARTİ İÇİ HUZURU BOZANLARA GÜÇLÜ BİR MESAJ VERİLDİ”
Cumhuriyet Halk Partisi bu coşkulu kurultayı ile şu mesajı verdi; artık kavga istenmiyor. Parti içi huzuru bozacak, parti içi tartışmaları dışarı taşıyan kişileri affetmediğini, hoşgörüyle bakmadığını göstermiş bulunmaktadır, bununla ilgili de güçlü bir mesaj verildi. Cumhuriyet Halk Partisi dışa dönük, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu değiştirip, dönüştürmeye çalışan, iktidar alternatifi olan bir parti olarak kendini duyurmak istiyor. Artık partide Genel Başkanlık sorunu yoktur, yönetim sorunu ve tüzük sorunu yoktur. Bundan sonra yapılacak olan iş, Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılayacak bir iktidar alternatifi olmak ve çözüm önerileri sunmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi bu çözüm önerilerine yeterince hakimdir. Genel Merkezde yaşanan bu gelişmenin, ilçe örgütlerine de yansıyacağına inanıyorum. Bu konuda ilçe genelinde elimizden geleni yapacağımızı da ifade etmek istiyorum.”

Fatih Koleji Veremle Savaşıyorum’da Üçüncü


İl Sağlık Müdürlüğü’nün Verem Eğitimi Ve Propaganda Haftası etkinlikleri kapsamında, ilköğretim okulları arası 1. kademe öğrencilerine yönelik düzenlediği “ Veremle Savaşıyorum” konulu resim yarışması sonuçlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün Verem Eğitimi Ve Propaganda Haftası etkinlikleri kapsamında, ilköğretim okulları arası 1. kademe öğrencilerine yönelik düzenlediği “ Veremle Savaşıyorum” konulu resim yarışması sonuçlandı.Yarışmada Özel Silivri Fatih İlköğretim Okulu 4/A Sınıfı öğrencisi Hatice Melek Doğan ilçe 3’üncüsü oldu.

sha.com.tr

Ak Parti, Huzurevlerini Ziyaret EttiAK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, ilçedeki huzurevlerini ziyaret ederek bu mekanları sakinleri ile görüştü. AK Parti Silivri İlçe Başkan Yardımcıları Necati Gidici ve İsmail Taşkın, AK Parti Silivri İlçe Sekreteri Ülkenur Büke, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özsoy, AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Metin Kaya, AK Parti Silivri Kadın Kolları Başkanı Elif Koryürek ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, Gönenli Mehmet Efendi Akçil Kardeşler Huzur ve Yaşlı Bakımevi, Selimpaşa Huzurevi ve Silivri Belediyesi Gökhan Kurtulmuş Huzurevi’ni ziyaret etti.AK Parti yöneticileri, huzurevi sakinleri ile samimi bir ortamda görüşerek hal hatır sordu. Huzurevi sakinleri, kendilerini belli bir güne sabitlemeden ziyaret eden AK Partililer’e teşekkür etti.

sha.com.tr

Ülkücü Gençler Hocalı Katliamını Unutmadı


Ülkü Ocakları Silivri Gençlik yönetimi ,20 yıl önce Ermeniler tarafından Hocalı’da yapılan katliamda katledilerek hayatını kaybeden Azerbaycan Türkleri anısına anma töreni düzenledi.

Silivri MHP İlçe Binasında gerçekleştirilen tören Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Azerbaycan Şehitleri için saygı duruşu ile başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Silivri Ülkü Ocakları Ortaöğretim Başkanı Çağatay Yakar, Hocalı katliamında yaşanan vahşeti anlatarak “Silahlı Ermeni güçleri 26 Şubat 1992’de Hocalı’da 613 soydaşımızı işkence yaparak katletmişlerdir. 487 kişi ağır yaralanmış, 1275 kişi ise rehin düşmüştür. Azerbaycan Türklerinin karşı karşıya kaldığı Hocalı soykırımına sebep olanların vicdanı, ahlakı, dini ve şerefi yoktur. Bizler Türklük şuuru ve gururu, İslam ahlak ve faziletine sahip bilinçli Türk gençliği bugün burada ortak paydamız olan Dağlık Karabağ’da şehit düşürülen aziz şehitlerimize dualar armağan edip, Kur- an’lar okurken bu mukaddes günü unutarak doğum günü kutlayan gafillere inat,varlığımız Türk Varlığına Armağan Olsun’’ dedi.

Anma töreni günün anlam ve önemine uygun şiir, Hocalı katliamı videosu ve şehitler için okunan Mevlid-i Şerif’in ardından sona erdi.  Mevlid’de katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

sha.com.tr

27 Şubat 2012 Pazartesi

IŞIKLAR VE EKİBİ KURULTAY İÇİN ANKARA’DAYDI


Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, ekip arkadaşlarıyla birlikte CHP’nin 16. Olağanüstü Kurultayı’na katılarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek verdi.

Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılan CHP 16. Olağanüstü Kurultayı’na katılan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, kurultayın yapılacağı günün erken saatlerinde Ankara’daydı. Başkan Işıklar, CHP Silivri İlçe Başkanı Hüseyin Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Silivri Belediye Meclis Üyeleri ve birçok partilinin de katıldığı beş otobüsle birlikte Ankara’ya partilileriyle katıldı. Tüzük kurultayının açılması için imza veren Işıklar, salonda bulunan milletvekilleri, il ve ilçe belediye başkanı ve diğer delegelerle de görüşmelerde bulundu.
Tüzük maddelerin tek tek okunup, üzerinde konuşmaların yapılmasının ardından tüzük değişikliği kabul edilerek, CHP tüzüğünün 47 maddesi değiştirildi.

İŞLERİ MUCİZEYE KALDI


Silivrispor Bayan Voleybol Takımı Eline Gelen Fırsatı Tepti! 2011-2012 Sezonu Bölgesel Bayanlar Voleybol Ligi'nde mücadele eden Silivrispor, bu sezonki son grup maçında Hazım Ersu İlköğretim Okulu Spor Kulübü'ne kendi sahasında 3-0 yenilerek, grup maçlarını 4 galibiyet 4 mağlubiyetle tamamladı.
Bölgesel Bayanlar Voleybol Ligi Z Grubu'nda bundan önce oynadığı tüm maçları 3-0'la kazanmış olan  Bahçelievler Hazım Ersu İlköğretim Okulu Spor Kulübü, Silivrispor Bayan Voleybol Takımını da 3-0 yenerek 7. maçında da set vermemiş oldu.

Silivri Spor Salonundan oynanan maçın ilk setinde bir ara farklı geriye düşse de çok iyi oynayan rakiplerini yakalayan Silivrisporlu kızlar, bu seti 23-25 kaybettiler. İkinci sette basit hatalar, servis karşılayamama, manşet alamama, blok yapamama gibi hatalarla sürekli farklı geride olan Silivrisporlu kızlar, bu seti de 17-25 kaybetti.

Üçüncü sette geriden gelip öne geçen Silivrisporlu kızlar 23-21 önde olmalarına rağmen son bölümde yaptıkları basit hatalarla, bu seti 23-25, maçı da 3-0 kaybetmiş oldular.

Çok rahatlıkla en az iki set alıp 1 puan alma şansını yakalasalar da setlerin sonunda beklenen oyunu sergileyemeyen Silivrisporlu kızlar, ellerine kadar gelen fırsatı tepmiş oldu.

Yılların tecrübeli antrenörü Selçuk Helvacıoğlu'nun çalıştırdığı Silivrispor Bayan Voleybol Takımı'nın gruptan çıkabilmesi için, Büyükçekmece Jimnastik Kulübü'nün gelecek hafta son maçında zayıf rakibi İTÜ'ye 3-0 ya da 3-1'lik skorla yenilmesi gerekiyor. Grupta 5 takım olması nedeniyle Silivrispor Bayan Voleybol Takımı, son haftayı boş geçecek. Silivrispor iki galibiyetini 3-2 ile aldığı için 4 galibiyete rağmen 10 puan 0,765 sayı averajına, şu ana için bir maçı eksik olan Büyükçekmece Jimnastik Kulübü ise 7 maçta 3 galibiyet 4 mağlubiyetle 10 puan 0,846 sayı averajına sahip.

26 Şubat 2012 Pazar

Şampiyon Nubal, ikinci Fatih


2011 - 2012 eğitim öğretim yılı Silivri İlköğretim Okulları Arası Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonasını finalde Özel Fatih Kolejini yenen Nurullah Baldöktü İlköğretim Okulu şampiyon oldu. Şampiyonada Özel Fatih Koleji ikinci oldu.
Beden Eğitimi Öğretmeni Kemal Yurt yönetimindeki Nurullah Baldöktü İlk Öğretim Okulu kazanmış olduğu bu şampiyonlukla ,küçük ve yıldız erkeklerde 13. şampiyonluğuna ulaştı.Düzenlenen kupa törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram  Kayapınar, şube müdürü Mecit Bayar ile  Gençlik ve Spor Müdürü Fikret Özdemir katıldı. Dereceye giren okullara ödülleri dağıtıldı.

25 Şubat 2012 Cumartesi

Tatbikat Gerçeğini Aratmadı


Lions Leo Dernekleri Esen İbak Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmadı.
Dün gerçekleştirilen Sivil savunma  tatbikatına Okul yöneticileri, öğrenciler ve veliler katıldı. Özel Anadolu Hastanesi Ambulansı, Silivri İtfaiyesine bağlı itfaiye aracı ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı bir polis aracının katılımıyla gerçekleştirilen Sivil savunma tatbikatında meydana gelebilecek doğal afetlere karşı öğrenciler bilgilendirildi. Olası bir tehlike esnasında yapılması gerekenler uygulamalı olarak öğrencilere gösterildi.

24 Şubat 2012 Cuma

''Çalışmama Engel Yok'' Projesi Küpe Fm'de


İstanbul Kalkınma Ajansı'nın 2011 Engelsiz İstanbul Mali Destek Programı çerçevesinde Silivri Kaymakamlığı tarafından hazırlanan 58 proje içinden 11 proje içine giren ''Çalışmama Engel Yok'' projesi Küpe FM dinleyicileri ile buluştu.

Küpe FM’de ‘Tatlı Kaçık Gülşah’ programının konukları İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mecit BAYAR,  Çalışmama Engel Yok Proje Koordinatörü İsmail TUNA, AR-GE biriminden Bülent KURT idi.

Radyo  programda ilk önce İstanbul Kalkınma Ajansı, 2011 Engelsiz İstanbul Mali Destek Programı hakkında bilgiler verildi.

Çalışmama Engel Yok projesi çerçevesinde Silivri Kaymakamlığı bünyesinde farklı engel grupları için hizmet verecek olan ‘ Engelli İstihdam Ofisi’ faaliyetleri  , Zihin Engelli bireyler için açılacak kurslar, İşverenlere verilecek olan seminerler, Engelli bireylerin istihdam edilmesinin önemi programda vurgulanan konulardı.

Proje boyunca Mayıs, Ağustos, Aralık aylarında Küpe FM’ de üç radyo programı daha yapılacak.

Duyarlılıklarından dolayı Küpe FM ailesine, Nurşah ŞERO ve Gülşah ÇAKMAZ ‘ a teşekkürler.

Çalışmama- Çalışmalarına Engel Yok diyen herkes 727 7 728 nolu telefondan ‘ Engelli İstihdam Ofisi’ ne ulaşabilirler ve hazırlığı süren ‘calismamaengelyok.com’ adresinden proje ile ilgili aktiviteleri takip edebilirler.

23 Şubat 2012 Perşembe

Selimpaşa cami çevresinde düzenleme çalışmaları başladı


Silivri Belediyesi’nin Selimpaşa Mahallesi’nde başlattığı şadırvan inşaatı ve yer altı tuvaleti çalışmalarının yaz ayları başına kadar tamamlanması hedefleniyor.S
Silivri Belediyesi 2012 yatırım programı kapsamında Selimpaşa Merkez Camisi çevresinde düzenleme çalışmaları başlattı. Selimpaşa Mahallesi 5733 numaralı parselde yer altı tuvaleti ve şadırvan inşaatı yapım işi başlatan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, proje kapsamında belediyeye ait işyerleri, cami avlusu ile yol düzenlemesi yapılacak alanda yer alan duvar görevi gören işgallerin kaldırılması talimatını verdi. Caminin ihtiyacı olan yer altı tuvaleti ile şadırvan çalışmasının hayata geçirileceği proje kapsamında, belediyeye ait işyerlerinin yıkımı gerçekleştirildi.
Mevcut şadırvanın yıkılarak yerine 116 metre kare şadırvan ve 108 metre kare de yer altı tuvaleti yapılacağı çalışmanın devamında; Kadir Has Caddesi, Atatürk Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi ile İzzet Gürçay Caddesi’nde küp taş yol çalışması gerçekleştirilecek. Çalışmaların yaz ayları başına kadar tamamlaması hedefleniyor.

ŞAHİN: ''Adayımız Mümin Tuğlu''


CHP Silivri İlçe Başkanı Hüseyin Şahin Nisan Ayı içerisinde yapılması planlanan CHP İl.e Kongresi'nde kesinlikle aday olmayacağını bir kez daha açıkladı.

CHP Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Kandemir'in ' Hodri Meydan' diyerek aday olmaya davet ettiği Şahin gazetemize bir açıklama yaparak önümüzdeki CHP İlçe Kongresi'nde kesinlikle aday olmayacağını ve ilçe başkanlığı için Mümin Tuğlu'yu desteklediklerini belirtti.

'Mümin Tuğlu'nun listesinde yönetim kurulu üyesi olarak yere alacakmısınız' şeklindeki sorumuza ise Şahin ' Takdir arkadaşların, nerede görev verilirse orada olacağım ' dedi.

Karakaş: Silivri’nin Geleceği İçin 2014 Fırsattır


AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Silivri’nin geleceği için 2014 yerel seçimlerini fırsat günü olarak değerlendirdi. Karakaş, “2014 yerel seçimlerini AK Parti’nin meselesi, seçimde 1. çıkmanın sevinci meselesi, onun bunun aday olması meselesi olarak değerlendirmeyin. Bunu B.Çavuşlu ve Silivri’nin geleceği için bir fırsat olarak değerlendirin” dedi.

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, 4. Olağan İlçe Kongresi’nin ardından ilk mahalle toplantısını 22.02.2012 Çarşamba akşamı B.Çavuşlu Mahalle Teşkilatı’na giderek gerçekleştirdi. AK Parti B.Çavuşlu Mahalle Başkanı Ümit Uzer ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, B.Çavuşlu Mahallesi’nden sorumlu Belediye Meclis Üyesi Yusuf Köroğlu, AK Parti Çatalca Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Muzaffer Ergün ile partililer katıldı.B.ÇAVUŞLU SAMİMİYETİMİZİ GÖRDÜ

Silivri’nin en uzak mahallesi olmasına rağmen samimi ve fedakar bir ekibe sahip olduklarını vurgulayan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “B.Çavuşlu’daki fotoğrafımız, 2014 yerel seçimlerinde çok daha farklı olacak. Çünkü B.Çavuşlu halkı verdiğimiz sözleri tuttuğumuzu gördü, bizim samimiyetimizi gördü” dedi.

İSKİ’nin orman köylerinde su fiyatlarında indirim uyguladığını, bu kapsama İstanbul’da eski belde yeni mahallelerden sadece B.Çavuşlu’nun dahil edildiğini hatırlatan Karakaş, uygulamanın gecikme sebebini ise şu şekilde açıkladı: “Bizim önergemiz üzerine 1 Haziran 2011’de İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi olarak İstanbul’daki orman köylerinde ve eski beldelerde tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın su fiyatlarına indirim uygulanması kararını aldık. Ekonomik ve coğrafi özellikleri, yaşam standartlarını da düşünerek İstanbul’da eskiden belde olan mahallelerden sadece ve sadece B.Çavuşlu için ayrıcalıklı bir karar çıkarttık. B.Çavuşlu’da tarım ve hayvancılıkla uğraşın veya uğraşmasın, buradaki 1548 abonenin tamamına su ücretlerinde indirim kararı aldık. İSKİ Genel Kurulu, mayıs ayı içinde olağan toplantısını gerçekleştirerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kararını uygulamaya alacak. Karar, sadece B.Çavuşlu’ya özel olduğu için hem hukuki, hem de idari altyapısı hazırlanıyor. Bu süreçte fiyatlandırma eski ücret üzerinden devam etti ama karar alındıktan sonra geçmişe yönelik mahsuplaşma yapılacak. 1 Haziran 2011’den kararın uygulamaya alındığı tarihe kadar fazla alınan ücretler, yeni kullanımda ücretlendirmeden düşülecek” dedi.
6 AY SONRA YAPTIĞIMIZ HİZMET,

6 AY ÖNCE YAPTIĞIMIZ HİZMETİ GÖLGEDE BIRAKIYOR

“6 ay sonra yaptığımız hizmet, 6 ay önce yaptığımız hizmeti gölgede bırakıyor” vurgusunda bulunan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, bu sözünün taşıdığı anlamı şu şekilde açıkladı: “2011 Haziran ayında B.Çavuşlu-Çerkezköy yolunun asfaltlanması istendi, biz de asfaltladık. Yılbaşına geldiğimizde yaklaşık 10 trilyonluk maliyete sahip olan altyapı çalışmalarına başladık. B.Çavuşlu tarihinde ilk defa altyapıya kavuşacak, üstelik arıtma tesisi de bu proje kapsamında yapılacak.

İşte altyapı 6 ay önce döktüğümüz asfaltı gölgede bıraktı. Peki altyapı bitince ne olacak? Kısa bir süre sonra B.Çavuşlu 60. Yıl İlköğretim Okulu’nun yapımına başlanacak. 6 ay gibi bir sürede bu da yapılacak, bu bölgedeki örnek eğitim yapılarından birisi olacak. Okul bitip hizmete açıldığında altyapı hizmeti de gölgede kalacak.

Altyapı yapılır, yıllar sonra ihtiyaç olur yine yapılır. Asfalt dökülür, ihtiyaç oluşur yeniden kazılıp dökülür ama bir okul geleceğimizi hazırlar, yarınlarımızı yetiştirir. O yüzden bir okul yapmanın hazzını hiçbir hizmet dolduramaz. Bu okul hizmete açıldığında siyasetin keyfini ve lezzetini daha iyi yaşayacaksınız”
TATİLE ARA, HİZMETE DEVAM

23.02.2012 Perşembe gününden itibaren kısa süreliğine tatile çıkacağını belirten AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, 24.02.2012 Cuma günü tatiline 1 günlük ara vereceğini söyledi. Karakaş, “Geçen ay muhtarlarımızı Maliye Bakanımız ile buluşturduk. 24.02.2012 Cuma sabahı da Çekmeköy’de bir toplantı düzenlenecek. TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ve diğer yetkililerle 2B, hazine arazileri ve tapusuz köylerle ilgili taslak hazırlığına altyapı amacıyla bilgi vereceğim. 1860 yılından beri yaşadıkları topraklarda, Atatürk’ün verdiği tapulara rağmen bugün evinde tapusuz oturan, 3 nesildir miras bırakamayan, evine su ve elektrik bağlatamayan vatandaşlarımızın sorunlarını tarihi bir fırsatla çözüme kavuşturacağız. Biz milletin derdiyle dertleniyoruz” dedi.KARAKAŞ: 2014, SİLİVRİ’NİN GELECEĞİ İÇİN FIRSATTIR

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Silivri’nin fırsat yakalaması için tarihi 2014 yerel seçimleri olarak gösterdi. Karakaş, “2014 yerel seçimlerini AK Parti’nin meselesi, seçimde 1. çıkmanın sevinci meselesi, onun bunun aday olması meselesi olarak değerlendirmeyin. Bunu B.Çavuşlu ve Silivri’nin geleceği için bir fırsat olarak değerlendirin” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda yerel konuların yanı sıra genel siyaset üzerine değerlendirmelerde de bulunuldu.

22 Şubat 2012 Çarşamba

Başkan Işıklar meclis üyeleriyle toplandı


Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar, son yapılan belediye hizmetleri memnuniyet anketinin sonuçlarını CHP Silivri Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte değerlendirdi.

Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar, Meclis Üyeleriyle rutin olarak gerçekleştirdiği toplantılarının bir yenisini önceki akşam Silivri Belediyesi Kale Park Sosyal Tesisleri’nde yaptı. Son yapılan belediye hizmetleri memnuniyet anketinin sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda, 2012 yılında yapılacak çalışmalar hakkında da karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

360 DERECE SİLİVRİ

Başkan Işıklar, meclis üyeleriyle yaptığı toplantıda Silivri Belediyesi Tarihi Yapılar Birimi tarafından ilçedeki tarihi eserlerin 360 derece fotoğraflama çalışması yapılarak ortaya konan sanal tur çalışmasını da tanıttı. Tarihi değerlerin günümüze taşınması ve tarih turizminin yaratacağı kültürel ve ekonomik zenginliği ortaya çıkartmak adına yapılan sanal tur, Silivri Belediyesi resmi web sitesi olan www.silivri.bel.tr adresinden paylaşıma açıldı.

Karakaş’a Özel Tablo


Fatih Koleji ve Anafen Dershanesi yöneticileri, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş’a tekstil dokumasıyla özel hazırlanan tablo hediye etti.

Fatih Koleji Genel Müdür Yardımcısı Erkan Çatalbaş, Silivri Anafen Dershanesi Müdürü Muhammet Hoş, Silivri Anafen Dershanesi Müdür Yardımcısı Ali Karataş ve Silivri Fatih Koleji Müdür Yardımcısı Aydın Yıldırım, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş’ı makamında ziyaret etti. Fatih Koleji ve Anafen Dershanesi yöneticileri, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş’a tekstil dokumasıyla özel hazırlanan tablo hediye etti. Kuleli Askeri Lisesi ve İstanbul Boğaz manzarasını içeren, ilmik ilmik dokunarak hazırlanan özel tabloyu hediye eden Fatih Koleji ve Anafen Dershanesi yöneticileri, Karakaş’a eğitime katkıları nedeniyle teşekkür etti.

Tabloyu İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte alan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş da, Fatih Koleji ve Anafen Dershanesi yöneticilerine teşekkür etti.

Devremi Yaptım, Lambayı Yaktım


Silivri Fatih Koleji 6. sınıf öğrencileri, Fen ve Teknoloji dersinde işledikleri yaşamımızdaki elektrik konusunu daha kalıcı kılmak adına, öğretmenlerinin yönlendirmeleri doğrultusunda, laboratuvarda basit elektrik devresi yaptılar.
Eğlenceli aktivitelerin yapıldığı derste öğrenciler ampul, bağlantı kablosu, pil, sirke, tuzlu su, kurşun kalem ucu gibi materyalleri kullanarak güzel çalışmalar ortaya koydular. Öğrenciler, bu etkinlikler sayesinde teorikte öğrendiklerini pratikte de uygulayarak bilgilerini daha kalıcı hale getirmiş oldular.

20 Şubat 2012 Pazartesi

Ak Gençlik, Askerleri Uğurladı


AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Yavuz Bayram, AK Parti Silivri İlçe Gençlik Kolları Başkan Vekili Ferhat Gezeren ve İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, Mimarsinan Mahallesi Samsunlular Mevkii ve Silivri Fatih Lokantası’nda düzenlenen asker gecesine katıldı.

AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Yavuz Bayram, AK Parti Silivri İlçe Gençlik Kolları Başkan Vekili Ferhat Gezeren ve İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, Mimarsinan Mahallesi Samsunlular Mevkii ve Silivri Fatih Lokantası’nda düzenlenen asker gecesine katıldı. AK Parti’li gençler, vatani görevde ihtiyaç duyulan malzemelerden oluşan paketleri 1992/1 tertip askerlere hediye etti.

Işıklar gençlerin sevincine ortak oldu


Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, hafta sonu katıldığı asker uğurlama törenlerinde gençlerin sevincine ortak olarak, askerlere hediyeler takdim etti.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, vatani görevini yapmak üzere çeşitli illerdeki birliklere gidecek olan gençlerin uğurlama törenlerine katıldı. Büyükçavuşlu, Kadıköy, Kavaklı, Ortaköy ve Gazitepe Mahalleleri’nde gerçekleşen asker uğurlama törenlerinde gençlerin ve ailelerin sevincine ortak olan Başkan Işıklar, gençlere hediyeler vererek vatani görevlerinde başarılar diledi.

Girişimcilik kursunun 2. etabı başladı


Silivri Belediyesi Kariyer İstihdam Ofisi ile Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın işbirliğiyle açılan Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nun 2. Etap eğitimleri başladı. 
Silivri Belediyesi, sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği çalışmalarını sürdürüyor. Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile ortaklaşa başlatılan Uygulamalı Girişimcilik kursunun 2. Etap eğitimleri, 20 Şubat Pazartesi Günü başladı. Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası İşletmeler Üstü Eğitim Merkezi’nde verilen eğitimler, 10 iş günü boyunca toplam 60 ders saati sürecek. İŞKUR’a kayıtlı işsizlere yönelik olarak gerçekleştirilen Girişimcilik Kursu’nun sonunda katılımcılar KOSGEB’e başvurarak uygun bulunurlarsa, 27 bin liraya kadar “hibe kredi” alabilecek. Ayrıca katılımcılar, 80 bin liraya kadar “sıfır” faizli ve 2 yıl ödemesiz krediden de yararlanma imkânı bulacak.
Silivri Belediyesi ve Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası yetkilileri Girişimcilik Kursiyerlerini ziyaret ederek, başarılar dilediler.

İl Gençlik Kolları’nda Kan Değişimi


Başbakan Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle katıldığı AK Parti İstanbul Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi'nde Erkan Kandemir'in yaş sınırı nedeniyle ayrıldığı başkanlığa Gıyasettin Gergin seçildi. AK Parti Silivri İlçe Gençlik Kolları, kongreye 7 otobüs dolusu yaklaşık 350 gençle birlikte katıldı.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yoluyla katıldığı kongre, büyük bir kalabalık ve coşkuya sahne oldu.

Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Kalaycı’nın yaptığı kongreye, İl Başkanı Aziz Babuşcu, Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Genel Merkez SKM Başkan Mustafa Ataş,Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı İsmail Karaosmanoğlu, AK Parti Bölge Milletvekili Tülay Kaynarca ve Milletvekilleri, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Turan ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Silivri Gençlik Kolları Başkan Vekili Ferhat Gezeren ve yaklaşık 350 Silivrili genç, teşkilatın her kademesinden birçok teşkilat mensubu katıldı.İSTANBUL GENÇLİĞİ’NİN DEMOKRASİ ŞÖLENİ

İstanbul gençliğinin demokrasi şöleni, İl Gençlik Kolları Başkanı Erkan Kandemir’in açılış konuşmasıyla başladı. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları olarak başarılı işlere imza attıklarını belirten Kandemir, “Başbakanımızın liderliğinde çıktığımız bu yolda, ülkemiz için koyduğumuz idealleri ve hedefleri yakalamak için elimizden geleni yaptık. Bundan sonra görev alacak arkadaşlarımız da üstlerine düşeni yapacaktır.” dedi.
BABUŞCU: GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Kongrede bir konuşma yapan İl Başkanı Aziz Babuşcu, Türkiye’nin 28 yaş ortalamasıyla dünyanın en genç nüfus yapısına sahip ülkelerin başında geldiğini belirterek, “Böylesi bir ülkede eğer partimiz son genel seçimlerde, iki kişiden birinin oyunu almışsa, bu başarıda siz gençlerimizin büyük payı var demektir. Bu İstanbul’un sokakları, meydanları, evleri AK Partili gençlerin tertemiz yüreğini, gözlerindeki ışığı, akıttığı sıcak terleri iyi bilir, iyi tanır. Biz de İstanbul teşkilatı olarak hem gençlerimize minnet, hem de gençlerimizle gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

İl Gençlik Kolları Başkanı Erkan Kandemir ve ekibine yaptıkları hizmet için teşekkür eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Partimizde gençlere ne kadar önem verildiğini ve ne kadar güven duyulduğunu göstermek açısından birçok milletvekilimizin hatta bakanımızın yaşına bakmanız bile yeterlidir. Şundan eminiz ki; AK Parti gençliği, ülkesinin, milletinin istikbaline sabah gibi ışıkla gelen, sadece ülkesinin değil, dünyanın özlemini çektiği ışığı göğsünde taşıyan, bir adı da ümit olan bir gençliktir. Sizlerle geçmişimizi gururla yad ediyor, geleceğe umut ve coşkuyla yürüyoruz. AK Parti gençliği, ülkesinin, milletinin istikbaline sabah gibi ışıkla gelen, sadece ülkesinin değil, dünyanın özlemini çektiği ışığı göğsünde taşıyan, bir adı da ümit olan bir gençliktir. Medeniyetleri, tarihleri, inançları hakikat ve yalan kefelerine yerleştirip yalanın hilesini ortaya çıkaran ve hakikati yüceltmeyi başaran eylem adamı bir gençlik. Uğrunda her zorluğu cana minnet sayacağı inançları, milli ve manevi değerleri olan bir gençlik. Ahlaka, erdeme ve fazilete yaslanarak dünyayı ve içindekileri bir kuyumcu titizliğiyle anlayıp yorumlayabilen bir gençlik. İşte siz o gençlersiniz!”“MİLLETE HİZMET MÜCADELEMİZİ ARTAN BİR İVMEYLE DEVAM ETTİRECEĞİZ”

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kongreye telekonferans yöntemiyle katılarak, İstanbul gençliğinin heyecanına ortak oldu. Gençlere seslenen Başbakan Erdoğan, “Bugün aranızda bulunmayı oradaki heyecanı, coşkuyu sizlerle birlikte yaşamayı çok arzu ediyordum. Ancak bildiğiniz gibi 26 Kasım'da geçirdiğim operasyonun nihai aşaması ve rutin parçası olan son durum nedeniyle doktorlarımızın tavsiyesi üzerine evimde istirahate devam ediyorum. Geçen hafta içinde rutin çalışmalarımıza kısmen başladık. İnşallah bu hafta itibariyle de rutin mesaiye başlayacak ve millete hizmet mücadelemizi artan bir ivmeyle devam ettireceğiz” dedi.
HİÇ KİMSE KAOS VE ÇATIŞMA HAYALLERİ KURMASIN

Demokraside, yasamanın, yürütmenin, yargının yetki ve sınırlarının belli olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan şöyle konuştu: “Sınırları aşan her türlü girişim, yetki gaspıdır, millet iradesinin çiğnenmesidir. Gücünü milletten almayan, milletle aynı yöne, aynı istikamete bakmayan her girişim millet nezdinde, anayasa ve yasalar nezdinde gayrimeşrudur. Biz bu ülkede gayrimeşruluğa izin vermeyiz. Hiçbir zaman seçilmişleri, atanmışlara kul etmeyiz. 9 yıl boyunca gerek yasama, yürütme ve yargının gerek kurumların uyum ve koordinasyon içinde çalışabilmesi için tam bir hassasiyet içinde olduk. Reformlarla uyguladığımız kararlı politikalarla gerçekleştirdiğimiz sessiz devrim niteliğindeki değişim ve dönüşümle, kurumların uyum ve koordinasyonunu en güçlü şekilde temin ettik. Hiç kimse ellerini ovuşturmasın, hiç kimse fitne ve fesat tohumlarının yeşereceği umuduna kapılmasın, hiç kimse kriz duasına çıkmasın, hiç kimse kaos ve çatışma hayalleri kurmasın. Bu ülkenin tüm kurumları tarihte hiç görüşmemiş ölçüde uyum ve motivasyon içinde görevlerini yapıyorlar.''

Münferit hadiseleri abartanların, farklı mecralara sevk etmek isteyenlerin ne ülkeye ne de millete hizmet etmiş olmayacaklarını bilmesi gerektiğini dile getiren Başbakanımız, şöyle devam etti:  ''Tam tersine bunlar Türkiye'nin hasımlarına, düşmanlarına hizmet etmiş, onların değirmenine su taşımış olurlar. Açık söylüyorum, ne devletin kurumları arasında ne de bu milletin evlatları arasında bir çatışma, bir husumet, anlaşmazlık yoktur ve olamaz. Bu ülkenin aydınlarını, yazarlarını, medyasını, özellikle de siyasetçilerini daha sağduyulu ve daha sorumlu davranmaya davet ediyorum. Sağduyuyu telkin etmek yerine, kışkırtmaya tercih edenler, millet önünde mahcup olurlar ve mahcup olacaklardır. Hükümetin, TBMM'nin tasarrufunu, sağduyulu girişimlerini, millet idaresini yücelten adımlarını farklı yerlere çekenler, millet huzurunda büyük utanç yaşarlar. Bizler, ülkemize, sevgi tohumları ekmenin, kardeşlik iklimi geliştirmenin mücadelesi içindeyiz. Hiçbir provokasyona, hiçbir tezgaha, hiç bir fitne girişimine fırsat vermeyiz, alet olmayız. Kimse AK Parti'yi gönülden seven kesimlerin gönül dünyasını kirletemez, samimiyetini zedeleyemez, kardeşlik dünyasını zehirleyemez. Bizler, basiretle, ferasetle, inanç ve muhabbetle yolumuza devam edeceğiz.”YENİ BAŞKAN GIYASEDDİN GERGİN

AK Parti Silivri İlçe Gençlik Kolları, kongreye 7 otobüs dolusu yaklaşık 350 gençle birlikte katıldı. AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları’nın 3. Olağan Kongresi’nde Rıfat Kutlu, Ferhat Gezeren, Mehmet Aksu, Orhan Koç, Özcan Kartal, Fatih Demircan, Fatih Eren, Hüseyin Emre Aslan ve Mehmet Ali Meydanal ilçe delegesi olarak oy kullandı. Kongrede Erkan Kandemir'in yaş sınırı nedeniyle ayrıldığı başkanlığa Gıyasettin Gergin seçildi.

Fatih Koleji Kartepe’de


Silivri Fatih Koleji 6.ve 7.sınıf öğrencileri Kartepe’de unutulmaz bir gün geçirdiler.

Kolejin 6 ve 7. sınıf öğrencileriyle düzenlemiş olduğumuz Kartepe gezisi eğlenceli ve renkli geçti. Kar hasreti çeken öğrenciler kızakla kayarak ve kartopu oynayarak karın tadını doyasıya çıkardılar. Kartepe’deki karın ve temiz havanın tadını çıkaran öğrenciler kar üzerindeki mangalda pişen nefis sucuk ve köftelerle bir yandan manzaranın tadını çıkardılar bir yandan da karınlarını doyurdular.

19 Şubat 2012 Pazar

Karakaş, 92/1 Tertipleri Askere Uğurladı


AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve ekip arkadaşları, 1992/1 tertip gençlerin asker gecesine katılarak heyecanlarına ortak oldu.

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve ekip arkadaşları, 1992/1 tertip gençlerin asker gecesine katılarak heyecanlarına ortak oldu.

18.02.2012 Cumartesi akşamı Palmiye Düğün Salonu’nda düzenlenen asker gecesinde 13 genç vatani görevine uğurlandı. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve ekip arkadaşları, gençleri askerliğe çeşitli hediyeler vererek uğurladı. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve ekip arkadaşları, gençlerin coşkusuna da ortak olup halay çektiler.

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve ekip arkadaşları, 20.02.2012 Pazartesi akşamı da Gazitepeli gençlerle asker gecesinde buluşacak.

Silivri Değişim

AK GENÇLİK’TE KONGRE HEYECANI


AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları’nın 3. Olağan Kongresi Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. AK Parti Silivri İlçe Gençlik Kolları, kongreye 7 otobüs dolusu yaklaşık 350 gençle birlikte katıldı.
AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları’nın 3. Olağan Kongresi Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. AK Parti Silivri İlçe Gençlik Kolları, kongreye 7 otobüs dolusu yaklaşık 350 gençle birlikte katıldı. AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları’nın 3. Olağan Kongresi’nde Rıfat Kutlu, Ferhat Gezeren, Mehmet Aksu, Orhan Koç, Özcan Kartal, Fatih Demircan, Fatih Eren, Hüseyin Emre Aslan ve Mehmet Ali Meydanal ilçe delegesi olarak oy kullandı.

Ak Parti’de Eğitim Düzenlendi


İletişim-Diksiyon-Davranış Biçimleri Uzmanı Oğuz Gülay, AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na İnsan İlişkileri ve Davranış Biçimleri konulu eğitim verdi. Eğitim programına AK Parti İstanbul Milletvekilleri Prof.Dr.Mustafa Şentop ve Tülay Kaynarca da katıldı.
İletişim-Diksiyon-Davranış Biçimleri Uzmanı Oğuz Gülay, AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na İnsan İlişkileri ve Davranış Biçimleri konulu eğitim verdi. Eğitim programına AK Parti İstanbul Milletvekilleri Prof.Dr.Mustafa Şentop, Tülay Kaynarca, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, AK Parti İlçe Asil ve Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif Koryürek ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Silivri Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, köy ve mahalle teşkilatlarının yöneticileri ile partililer katıldı.İnsan ilişkileri ve davranış biçimlerinde yaşanan hataları ve eksikleri fıkralar ve günlük hayattan anekdotlar ile tiyatral bir biçimde aktaran Oğuz Gülay, tecrübelerini paylaştı. Gün boyu süren eğitim, Oğuz Gülay’a çiçek ve Silivri yoğurdu hediye edilmesiyle sona erdi.

KARAKAŞ: İSKİ ŞEHİR MERKEZİNDE BİR BAŞKA YERE TAŞINACAK


AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, İSKİ Silivri Şube Müdürlüğü’nün mevcut yerinden ilçe merkezinde bir başka yere taşınacağını açıkladı. Şehir merkezinde yer arayışlarının sürdüğünü belirten Karakaş, “Birkaç gün içinde anlaşma sağlanacak ve İSKİ, en kısa zamanda yeni yerine taşınacak” dedi.
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, İSKİ Silivri Şube Müdürlüğü’nün mevcut yerinden ilçe merkezinde bir başka yere taşınacağını açıkladı. İSKİ gibi ilçedeki her haneye hizmet veren bir kurumun halkın rahat ulaşabileceği bir yere taşınması gerektiğini vurgulayan Karakaş, İSKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Demir ile yer konusunu netleştirme aşamasında olduklarını söyledi.

İSKİ, SİLİVRİ MERKEZİNDEN AYRILMAYACAK
Kamu kurumlarının yer tespitinde ulaşım, trafik yoğunluğu, otopark, personel ve iş yoğunluğu gibi kriterlere dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Karakaş, İSKİ’nin gelişi güzel değil planlı bir şekilde taşınacağını vurguladı. Karakaş, “İSKİ Silivri Şube Müdürlüğü için yer arayışımız sürüyor. Hem İSKİ’nin hizmetini uygun bir şekilde vereceği hem de halkımızın en hızlı ve kaliteli bir şekilde hizmet alabileceği yer arıyoruz. Birkaç gün içinde anlaşmamız tamamlandığında İSKİ Silivri Şube Müdürlüğü, yine şehir merkezinde olmak kaydıyla yeni yerine taşınacak” dedi.

UCUZ SİYASET YAPMIYORUZ
Selimpaşa’da önerilen eski belediye binasının İSKİ Silivri Şube Müdürlüğü için uygun olmadığını belirten Karakaş, bu durumun sebeplerini ise şu şekilde açıkladı: “Silivri Belediye Meclisi, 2010 yılı şubat ayında içinde eski Selimpaşa Belediye Başkanlığı da bulunan bazı binaları İstanbul Üniversitesi’ne 10 yıl süre ile tahsis etti. Bu yerin kullanım hakkı şu anda İstanbul Üniversitesi’nde. İSKİ gibi kurumsal bir yapı, Selimpaşa’daki belediye binasını kullanırsa bu çok ciddi dekorasyon ve tadilat işleri gerektirir. Tadilat ve dekorasyonlar, binanın tarihi dokusuyla uyuşmaz. Anıtlar Kurulu’ndan izin almadan bırakın tadilat yapmayı çivi bile çakılamaz”
AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “Vatandaşları kiralık belediye binasına otobüsle taşıma zihniyetine sahip oldukları için, bugün de İSKİ’yi Selimpaşa’ya götürmeyi, vatandaşları da otobüs servisiyle taşımayı öneriyorlar. O günler ve o mantık çok eskide kaldı.” dedi.

Öztürk ailesi artık çok daha rahat


Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar, Yıldırım ailesine yaptığı yardımın ardından Öztürk ailesine de mekanik hasta yatağı hediye ederek Mustafa Öztürk’e moral verdi.  
Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar, hayata koyduğu sosyal projeler ve çalışmalarla yaşlı, engelli ve kimsesizlerin umut ışığı olmaya devam ediyor. Başkan Işıklar, Büyükçavuşlu Mahallesi’nde 13 yıldır yatağa mahkûm olan Havva Keskin’in ardından, Büyükkılıçlı Köyü’nde 5 yıldır yataktan kalkamayan Mustafa Öztürk’e de mekanik hasta yatağı hediye etti. Eşi Sebahat Öztürk tarafından bakılan Mustafa Öztürk’e baş ve ayak ayarlı, elektronik kumandalı mekanik hasta karyolası Silivri Belediyesi ekipleri tarafından teslim edildi. Yaklaşık 2 yıldır Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi tarafından tedavi takibi, evde temizlik ve hastane ulaşımı hizmetleri verilen Öztürk, Işıklar ve ekibine teşekkür etti. Mustafa Öztürk’ün eşi Sebahat Öztürk de; “İki yıldır hasta yatağından kalkamayan eşimin tedavisinde Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi hemşirelerinden çok büyük destek gördüm. Özcan Işıklar’ın hediye ettiği hasta yatağı ile eşim çok daha rahat edecek. Allah Başkanımızdan razı olsun” dedi.

Maxi önüne güvenli geçiş


Silivri Belediyesi’nin ısrarlı talepleri üzerine, Karayolları  Genel Müdürlüğü Silivri’nin en işlek bölgelerinden biri olan Maxi Alışveriş Merkezi önünde başlattığı üst geçit çalışması sona erdi.  
Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar’ın, Karayolları’na acil yapılması yönünde ısrarlı talepte bulunduğu Maxi Alışveriş Merkezi önündeki üst geçit çalışmaları sona erdi. Birçok ölümlü kazanın meydana geldiği bölgede tamamlanarak hizmete giren üst geçit, Silivrililere rahat bir nefes aldırdı. İlçe genelinde ihtiyaç duyulan noktalara üst geçit yaptırılması ile ilgili girişimler devam ediyor.

18 Şubat 2012 Cumartesi

Ak Parti Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi


AK Parti Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Güler, 2007-2009 ve 2011 seçimlerinin karşılaştırmalı sonuçlarını partilileri ile sinevizyon eşliğinde paylaştı. Güler, rakamlar ve sonuçlarla doğrulanan değerlendirmesinde her seçimde oyunu arttıran tek partinin AK Parti olduğuna dikkat çekti.

AK Parti Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, eski Seçim İşleri Başkanı Filiz Güler, 2007-2009 ve 2011 seçimlerinin karşılaştırmalı sonuçlarını partilileri ile sinevizyon eşliğinde paylaştı. AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen sunuma AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, İlçe asil ve yedek yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Silivri Kadın Kolları Başkanı Elif Koryürek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları Başkan Vekili Ferhat Gezeren ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.HER SEÇİMDE OYUNU ARTTIRAN TEK PARTİ AK PARTİ

Nüfus İstatistikleri, Seçim Sonuçları ve Karşılaştırmalı Değerlendirme Raporu’nu rakamsal ve istatiski değerlendirmeler, grafikler ile partililerine anlatan Filiz Güler, rakamlar ve sonuçlarla doğrulanan değerlendirmesinde her seçimde oyunu arttıran tek partinin AK Parti olduğuna dikkat çekti. Güler, hiç tahmin etmedikleri sağ görüşlü partilerin CHP’ye yerel seçimlerde payanda olduğunu, bu sonucun da Silivri Belediyesi sınırları baz alındığında yerel ve genel seçim sonuçları karşılaştırmasıyla ortaya çıktığını söyledi.

Oyların bölgesel dağılımında da Silivri’de AK Parti’nin İl Genel Meclisi ve Silivri Belediyesi’ne oy kullanan seçmenlerden desteği artarak almayı sürdürdüğünü hatırlatan Güler, “AK Parti, Silivri’de halkımızın teveccühünü kazanmayı, oylarını da sürekli arttırmayı sürdürmektedir” dedi.
HEDEFİMİZ YEREL SEÇİMLERİ KAZANMAK

Sunum üzerine değerlendirmede bulunan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş da, “Birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz takdirde 2014 seçimlerini kazanan AK Parti olacak” dedi.

Silivri’de yerel seçimlere odaklandıklarını belirten ve hedefin Silivri Belediyesi’nin kazanılması olduğunu vurgulayan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, “Seçmenimiz AK Parti’ye her seçim daha çok destek vererek güvenini ortaya koyuyor. Bize düşen görev de birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek seçmenimizin desteğini seçim kazanarak taçlandırmak olacaktır.” dedi.

17 Şubat 2012 Cuma

SİLİVRİ LİSESİ İSTANBUL’DAKİ MÜNAZARA YARIŞMALARINDA 3.TURDA


İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği  okullar arası münazara yarışmasında  ilçe birincisi olan Silivri Lisesi şimdi de ildeki yarışmalarda üçüncü tura yükseldi.Üçüncü tura çıkmaya hak kazanan 10 ilçe birincisi okul arasında kura çekimi sonucu yapılacak eşleştirme  ile 1 Mart 2012 tarihinde İstanbul’da dördüncü tur için yarışacak.
 

Silivri Lisesi ilçe birinciliğini ;  Silivri Değirmenköy Lisesi karşısında ‘Üniversiteye sınavsız girilmeli.’,Necip Sarıbekir Ticaret Meslek Lisesi karşısında ‘Nesil çatışmasında ebeveynler hatalıdır.’,Silivri Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesi karşısında ‘Genetik çalışmalar zararlıdır.’,Selimpaşa Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi karşısında ‘Küreselleşme fırsattır.’ tezlerini savunarak kazandılar.
    Daha sonra ildeki yarışmalarda Büyükçekmece İlçe birincisi Recep Güngör Lisesi ile ‘Okuma alışkanlığı okulda kazanılır.’ tezi ile birinci turu geçti. 14 Şubat 2012 tarihinde Gaziosmanpaşa   ilçe birincisi  Küçükköy  Anadolu  Kız  Meslek Lisesi karşısında  ‘Toplum sanat eserleri üzerinde etkilidir.’ tezini başarıyla savunarak üçüncü tura yükseldi.
             

İSTANBUL’DA  İLK  ON  İLÇE  ARASINDA
    Şimdiye kadar ne dediyse dediği her şeyi kabul ettirdi. Konuşmalar o kadar etkileyiciydi ki jüri de her seferinde beğeni puanları verdi Silivri Lisesi münazara ekibine.  Düşünmek kadar düşündüğünü doğru ifade etmek de önemlidir. Silivri Lisesi yarışmacıları olan Sertap  Kocaoğlu, Sertap  Yavuz ve Cemilhan Saydam düşüncelerini jest ve mimikleriyle, mükemmel hazırlanmış görselleriyle anlatırken sahnede tiyatro oyuncusu edasıyla yer aldılar. Onları çalıştıran öğretmenleri  Söyda  YILMAZ ve Nihal TUNA GÜVENÇ ile birlikte bilgi,beceri,özgüven ve sabır  isteyen bu yolda İstanbul’daki tüm okullar arasında ilk ona giren Silivri Lisesi münazara ekibini kutluyor, çeyrek finalde başarılar diliyoruz…

16 Şubat 2012 Perşembe

AK KADINLARA SAĞLIK SEMİNERİ


Silivri Özel Kolan Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Siyasi Erdilli, AK Parti Silivri Kadın Kolları’na uzmanlık alanında merak edilenlerle ilgili seminer verdi.
Silivri Özel Kolan Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Siyasi Erdilli, AK Parti Silivri Kadın Kolları’na uzmanlık alanında merak edilenlerle ilgili seminer verdi. AK Parti Silivri Kadın Kolları Başkanı Elif Koryürek ve İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminerde, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile ilgili merak edilen sorular cevap buldu.

Seminerin ardından AK Parti Silivri Kadın Kolları Başkanı Elif Koryürek, Silivri Özel Kolan Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Siyasi Erdilli ve hastanenin Halkla İlişkiler sorumlusu Fahrettin Berktaş’a çiçek vererek teşekkür etti.

15 Şubat 2012 Çarşamba

Örnek Çiftlere “Sevgililer Günü” ZiyaretleriAK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, 40 yıl ve üzeri süredir evli olan örnek çiftleri 14 Şubat Sevgililer Günü’nde ziyaret etti. Ziyaretlerin bir kısmına AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş da katıldı.

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, 40 yıl ve üzeri süredir evli olan örnek çiftleri 14 Şubat Sevgililer Günü’nde ziyaret etti. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Silivri Kadın Kolları Başkanı Elif Koryürek ve İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, 40 yıl ve üzeri süredir evli olan şehit ailesi Sevdiye-Akgün Bingöl,Nebahat-Vedat Taşkın, Oya-Metin Çalış, Asiye- Cemal Çağırır, Hanife-Halit Taşkın, Cevriye-Ethem Cambaz, Hatice-Yasin Tuzlu, Bedia-Hasan Tulga, Hayriye-Abidin Batmazol, Gülsüm-Yaşar Çelik, Emine-Sabri Er, Nigar-Nizam Aday çiftlerini evlerinde ziyaret etti. 40 yıl önceki düğünler, nikah merasimleriyle ilgili nostaljik bir atmosferin yaşandığı ziyaretlerde, günümüz gençliğine nasihat olacak anılar paylaşıldı.KARAKAŞ MEKTUP GÖNDERDİ

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, ekip arkadaşları aracılığıyla çiftlere adlarına hitaben mektup da gönderdi. Mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Sevginizi ve aile mutluluğunuzu, 40 yılı aşkın süredir paylaşıp büyüttüğünüz, sadakat ve saygıyla sürdürdüğünüzü öğrenmiş bulunmaktayım.

Sevginiz; toplumumuzda her zaman örnek gösterilmekte, saygıyla bahsedilmektedir. Popüler kültürün etkisinde, magazin dünyasını yaşam biçimi gibi gören bir nesle karşılık, 40 yıldır aynı yastığa baş koyarak toplumun yüreğine ayna tutuyorsunuz.

40 yıl önce nikah masasındaki o “Acı-tatlı”, “Hastalık ve sağlık”ta hep paylaşmaya imza atan gönüllerinizle sevginin anlamını yaşatıyorsunuz.

Bu değerli servetinizin ömür boyu sürmesi dileğimle 14 Şubat Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun. Saygılarımla…”

Ak Gençlik, Sevgilileri Unutmadı


AK Parti Silivri İlçe Gençlik Kolları, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gençlerin uğrak mekanlarını ziyaret ederek karanfil hediye etti.
AK Parti Silivri İlçe Gençlik Kolları, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gençlerin uğrak mekanlarını ziyaret ederek karanfil hediye etti. AK Parti Silivri İlçe Gençlik Kolları Başkan Vekili Ferhat Gezeren ve İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, cafeler, lokantalar ve alış veriş merkezlerini ziyaret ederek genç çiftlerin Sevgililer Günü’nü kutladı. AK Gençler,AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş’ın karanfil hediyesini çiftlere ilettiler.

Fatih Koleji’nden ödüllü İMATO Sınavı


Silivri’de faaliyet gösteren Özel Silivri Fatih İlköğretim Okulu ilköğretim okullarının 5, 6 ve 7.sınıflarında öğrenim gören öğrencilere yönelik ödüllü İlköğretim Matematik ve Türkçe Olimpiyatı düzenliyor.

Olimpiyatla ilgili ayrıntılar şunlar:KATILIM ŞARTLARI:Matematik ve Türkçe Olimpiyat Sınavı, İMATO’ ya İstanbul İli Avrupa Yakası tüm ilköğretim okullarının 5, 6 ve 7. sınıflarında okuyan öğrenciler katılabilirler.Her kategoride bir okulu en fazla 7 öğrenci temsil edecektir. Bu öğrenciler ders öğretmenlerinin yönlendirmesi ile okul idaresi tarafından seçilecektir.Ayrıca katılmak isteyen öğrenciler bireysel başvuruda bulunabilecektir.Bireysel başvuruda bulunan öğrenciler başvuru formundaki veli muvafakat namesini velilerine imzalatacaklardır.Her okulu temsilen bir rehber öğretmen okul idaresi tarafından görevlendirilecek ve başvuru formunda belirtilecektir.13 Mart 2012 Salı Saat:17.00’ye kadar başvurular kabul edilecektir.SINAVIN NİTELİĞİSorular Matematik ve Türkçe derslerinden olacaktır. Sınavda 40 Matematik, 20 Türkçe sorusu olacak ve toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Sınav süresi 120 dakikadır.Sınav sonuçları 21 Mart 2012 Çarşamba günü saat:14.00'ten itibaren www.fatihkoleji.com adresinden duyurulacaktırÖDÜL TÖRENİ:Ödül Töreni 21 Nisan 2012 Çarşamba Günü saat 11.00’de Özel İstanbul Fatih İlköğretim Okulu Merkez  Kampüsünde gerçekleştirilecektirDereceye giren öğrencilere ve öğretmenlerine ise şu ödüller verilecek:Ödüller1.    Öğrenciye Altın Madalya ve 500 TL, Öğretmenine; 400 TL,  Okuluna Başarı Belgesi;2.    Öğrenciye Altın Madalya ve 400 TL, Öğretmenine; 300 TL,  Okuluna Başarı Belgesi;3.    Öğrenciye Altın Madalya ve 300 TL, Öğretmenine; 200 TL,  Okuluna Başarı Belgesi;4.    -10.Öğrenciye Gümüş Madalya ve MP4 çalar, Başarı Belgesi, Öğretmenine; 100 TL, Başarı Belgesi,  Okuluna Başarı Belgesi;

11-25.Öğrenciye Bronz Madalya ve USB bellek,Başarı Belgesi,, Öğretmenine; USB bellek,Başarı Belgesi, Okuluna; Başarı Belgesi.

Alipaşa ve Yolçatı'nın planları İBB Meclisi'nce onaylandı


Silivri Belediyesi Planlama Müdürlüğü tarafından yapılan Silivri Alipaşa ve Yolçatı Mahalleleri’nin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı, İBB Meclisi’nce onaylandı. 
Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar’ın belediye bünyesinde kurmuş olduğu Planlama Birimi’nin yürütmüş olduğu çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Belediye Planlama Birimi tarafından yapılan ve Silivri Belediye Meclisi’nde kabul edilerek, İBB Meclisi’ne gönderilen 840 hektar (8400 dönüm) Alipaşa ve 87 hektar (870 dönüm) Yolçatı Mahalleleri olmak üzere yaklaşık 9270 dönüm arazinin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı, 14.02.2012 Salı Günü İBB Meclisi’nce onaylandı.
Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden oy birliği ile geçen plan için AK Parti ve CHP Meclis Üyelerine teşekkür ederek; “Silivri’mizin tüm mahalle ve köylerinde de aynı açıklık ve şeffaflıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.  
K.KILIÇLI VE GAZİTEPE’NİN PLANLARI ASKIDA
Ayrıca Küçükkılıçlı  ve Gazitepe Mahallelerinin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planları da, mahalle muhtarlıkları, belediye askı panosu ve Silivri Belediyesi web sitesinde askıya çıkarıldı. Vatandaşlar, 9 Mart 2012 tarihine kadar askıda kalacak Küçükkılıçlı ve Gazitepe Mahallelerinin planları ile ilgili sormak istediklerini Silivri Belediyesi Planlama Birimi’ne iletebilir. 

14 Şubat 2012 Salı

Cami İçin Verilen Söz Tutuldu


AK Parti Bölgemiz Milletvekili Tülay Kaynarca ve AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, B.Kılıçlı Köyü Camisi’nin eksik kalan işlerinin tamamlanması için verdikleri sözü tuttu. AK Parti Silivri İl Genel Meclis Üyeleri Halit Girgin ve Osman Turan’ın verdiği önerge üzerine AK Parti İl Daimi Encümen Üyeleri, B.Kılıçlı’ya gelerek ödenek çıkarma ve cami inşaatını tamamlama sözü verdi.

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Tülay Kaynarca ve AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, teşekkür ziyaretleri kapsamında 27.11.2011 Pazar günü B.Kılıçlı’yı ziyaret etti. Nur-Veysel Yılmaz çifti tarafından kaba inşaatı tamamlanan B.Kılıçlı Köyü Camisi inşaatını gezen Kaynarca ve Karakaş, caminin eksik işlerinin tamamlanması sözünü verdi. AK Parti Silivri İl Genel Meclis Üyeleri Halit Girgin ve Osman Turan, ziyaretin ardından İl Genel Meclisi’ne önerge vererek caminin eksik kalan işlerinin tamamlanmasını talep etti. İl Genel Meclisi tarafından kabul edilen önerge, Özel İdare Genel Sekreterliği’ne havale edildi.

İl Daimi Encümen Üyeleri B.Kılıçlı’daydı

İl Özel İdare Genel Sekreterliği’ndeki önerge için keşif bedeli dosyası da hazırlatan Girgin ve Turan, konuyu AK Parti İl Genel Meclisi Grup Başkanlığı’nın öncelikli gündemine de aldırdı. Grup Başkanlığı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği koordinasyonuyla AK Parti’li İl Daimi Encümen Üyeleri Fuat Kulaçoğlu ve Meral Kurul, 14.02.2012 Salı günü B.Kılıçlı Köyü’nü ziyaret etti. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Halit Girgin, AK Parti Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, B.Kılıçlı Köyü Muhtarı Ahmet Mutlu, cami inşaatının kabasını yaptıran Veysel Yavuz ve köy halkı tarafından karşılan Fuat Kulaçoğlu ve Meral Kurul, cami inşaatını gezdi.

Cami İnşaatına Ödenek Çıkarılacak

Caminin eksik işlerinin tamamlanması için hazırlanan keşif bedeli dosyası inceleyen Fuat Kulaçoğlu ve Meral Kurul, teknik personeli de yönlendirerek ihale dosyasını tamamlayacaklarını ve ödenek çıkarılacağını söyledi. AK Parti’li İl Daimi Encümen Üyeleri Fuat Kulaçoğlu ve Meral Kurul, keşif bedeli dosyasında yer almayan çevre düzenleme ve peyzaj projesini de ödenek kapsamına aldıracaklarını söylediler.

Kaymakam Keser’i Ziyaret Ettiler

AK Parti’li İl Daimi Encümen Üyeleri Fuat Kulaçoğlu ve Meral Kurul, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Halit Girgin ile AK Parti Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Silivri Kaymakamı Salih Keser’i de makamında ziyaret ederek çalışma hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Karakaş’ın Sevgililer Günü Mesajı


Ak Parti Silivri İlçe Başkanı Metin KARAKAŞ, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Karakaş mesajında;

"İnsan hayatının en heyecanlı, hayalleri ile süslenen günlerinden birisidir 14 Şubat Sevgililer Günü.

Yaşamın tüm zorluklarına rağmen en güzel duyguları barındıran sevgiyi kimileri için ifade edebilmek, kimileri için geliştirmek adına bir fırsat günüdür Sevgililer Günü. İnsanı şair de yapabilecek kadar duygu yoğunluğuna taşıyan, bir buket çiçeği en değerli hediye kılacak kadar anlamlandıran, birbirine aşkla bağlanan gönüllere sevgisini çok daha gür bir sesle duyuran Sevgililer Günü, seven ve sevilen herkes için kutlu olsun.

Milyonlarca insanın yaşadığı bir dünyada 2 ayrı kalbin birbiri için çarpması kadar ayrıcalıklı, özel ve herkesin hayalini kurduğu bu günün, sevdanıza rehber olmasını dilerim.

Aşkla yola çıkıp, sevdasını millet olarak gören bir siyasi hareketin temsilcisi olarak sevgisini yaşatan ve büyütenlerin, sevgiyi paylaşanların, birbirini seven herkesin 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlarım."

Metin KARAKAŞ
AK Parti Silivri İlçe Başkanı

13 Şubat 2012 Pazartesi

Işıklar gençleri askere uğurladı


Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar, geçtiğimiz haftasonu ilçe genelindeki köy ve mahallelerde düzenlenen asker uğurlama törenlerine katılarak, gençlerin sevincine ortak oldu.  
Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar, vatani görevini yapmak üzere çeşitli illerdeki birliklere gidecek olan gençlerin uğurlama törenlerine katıldı. Büyükkılıçlı, Değirmenköy ve Mimarsinan Mahalleleri’nde gerçekleşen asker uğurlama törenlerinde gençlerin ve ailelerin sevincine ortak olan Başkan Işıklar, asker gençlere hediyeler verdi. Askerlere vatani görevlerinde başarılar dileyen Işıklar; “Bu vatana asker evlat yetiştirmek bir gururdur. Bu gururu yaşattıkları için asker ailelerimize de teşekkür ediyorum. Gençlerimize vatani görevlerinde başarılar diliyorum, sağ salim gittikleri gibi gelsinler.” dedi.

Danamandıra’da Devlet-Millet Kaynaşması


Danamandıra Köyü gençleri, örnek bir organizasyona imza atarak ilçe yöneticilerini köy kahvehanesinde düzenledikleri kahvaltıda bir araya getirdi. Köylü istek ve sıkıntılarını anlattı, ilçe yöneticileri de çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Danamandıra Köyü gençleri, örnek bir organizasyona imza atarak ilçe yöneticilerini köy kahvehanesinde düzenledikleri kahvaltıda bir araya getirdi. Danamandıra Köyü Muhtarı Emrullah Çakır ve köy gençlerinin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda istek ve sorunlar ile yapılan çalışmalar yüz yüze görüşülerek paylaşıldı. Kahvaltıya AK Parti Bölgemiz Milletvekili Tülay Kaynarca, Silivri Kaymakamı Salih Keser, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Halit Girgin, Sayalar Köyü Muhtarı Hüseyin Ece, Çayırdere Köyü Muhtarı Mustafa Dönmez ile Danamandıra Köyü halkı katıldı.TAPUSUZ KÖYLER, 2B VE HAZİNE ARAZİLERİ İLE İLGİLİ YASANIN ALTYAPISI HAZIRLANIYOR

Danamandıra Köyü Muhtarı Emrullah Çakır, davete icabet eden ilçe yöneticilerine teşekkür etti. Köydeki bu organizasyona katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Silivri Kaymakamı Salih Keser de köy halkına teşekkür etti.

“Ankara’daki yoğun temponun ardından burada oksijen aldım” diyerek konuşmasına başlayan AK Parti Bölgemiz Milletvekili Tülay Kaynarca, Danamandıra’yı yakından ilgilendiren tapusuz köyler, 2B arazileri ve hazine arazileri ile ilgili yasal düzenleme hakkında bilgi verdi. AK Parti İlçe Başkanı Metin Karakaş ve köy muhtarlarının fikirlerini Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve milletvekillerine geçtiğimiz günlerde aktardığını hatırlatan Kaynarca, “Mümkün olduğunca vatandaşımızın lehine bir taslak hazırlamanın gayreti içindeyiz. Taslak ve altyapı çok titiz bir çalışma ile hazırlanıyor. Daha önce bu yerlerin hak sahiplerine ücretsiz verilmesi ile ilgili bir kanun çıkarmıştık ama CHP’nin itirazı üzerine bu kanun iptal edildi. Patinaj çekip geri geldik. Şimdi, bir itiraz doğurmayacak ama en önemlisi de vatandaşımızın lehine bir çalışma içindeyiz. Kanun taslağının 2 ay içinde şekilleneceğini düşünüyorum” dedi.
ŞANSLI BİR MİLLETVEKİLİYİM

Meclis görüşmelerinden arda kalan zamanda vaktini Silivri ve sorumlu olduğu bölgede geçirdiğini belirten AK Parti Bölgemiz Milletvekili Tülay Kanarca, “Ben çok şanslı bir milletvekiliyim. Silivri teşkilatımız ilçemizdeki her konu hakkında bana en hızlı ve sağlıklı bilgiyi ulaştırarak sorunlara çözüm üretmemizi sağlıyor. Sizlerle de her zaman gerek telefonla gerekse yüz yüze görüşebiliyorum. Hepimizin unvanları geçici ama gönül bağımızın her zaman çok güçlü olduğunu görüyorum, bunu yaşıyorum” dedi.
ALKIŞ ALAN PROJEYE ONAY

Planlamalar ile ilgili soru üzerine konuşan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, 1/5000’lik planların 2009 yılında tamamlandığını hatırlatarak “Silivri Belediyesi 3 yıldır 1/1000’lik planları hazırlayamadığı için uygulaması yapılamıyor. Silivri Belediyesi 1/1000’lik planı tamamladığında sorun bitecek.” dedi.

8 Şubat 2012 Çarşamba günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mimar Kadir Topbaş’la görüştüğünü hatırlatan Karakaş, köy gençliğinin saha isteği için 2 alternatif sundu. Kadir Topbaş’ın “Gençlerimize halı saha veya futbol sahası teklifimizi ilet. Hangisini kabul ederlerse onu yapalım” dediğini belirten Karakaş, gençlerin suni çimli aydınlatmalı futbol sahası teklifini alkışlaması üzerine “Mesajınızı aldık. O zaman futbol sahası yapıyoruz” dedi.

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Danamandıra’da yapılacak diğer çalışmaların kapalı pazar yeri yapımı, su ve atık su altyapısı ile arıtma tesisi yapımı olduğunu söyledi.
MİKRO KREDİLERDE İSTANBUL’UN ASLAN PAYI SİLİVRİ’NİN,SİLİVRİ’NİN ASLAN PAYI DANAMANDIRA’NIN

57 köyü olan Şile, 22 köyü olan Beykoz’a rağmen 13 köylü Silivri’nin mikro kredilerde İstanbul’un aslan  payına sahip olduğunu vurgulayan AK Parti İl Genel Meclis Üyesi GHalit Girgin, bu yıl Silivri’den 240 ailenin bu kredilerden yararlanacağını söyledi.

Büyük baş hayvancılık, küçük baş hayvancılık, damlama sulama, arıcılık gibi alanlarda verilen kredilerden Danamandıra halkının önemli ölçüde yararlanacağını söyledi.
KÖYÜN SORUNLARI YÖNETİCİLERLE PAYLAŞILDI

Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen toplantıda okuldan sağlık ocağına, muhtarlıktan köyün sosyo-ekonomik durumuna kadar her konuda sıkıntı, talep ve ihtiyaçlar masaya yatırıldı.

Toplantıya katılan ilçe yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin köylere özel hizmeti olan kar küreme aparatlarını da inceledi. Muhtar Emrullah Çakır ve köy halkı, traktörlere Büyükşehir’in verdiği aparatların takılmasının hem yoğun kar yağışlarında yolların açık kalmaması hem de köylüyle ekonomik katkı sağlaması nedeniyle teşekkürlerini iletti.

TYÇP kapsamında işe alınanlar Işıklar'a teşekkür etti


Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar, İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında belediyede ağaçlandırma, çevre düzenleme ve sert zemim alanlarında çalıştırılmak üzere geçici personel alımı yaptı.  
Silivri Belediyesi ve İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) protokolüyle, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde çevre düzenleme, ağaçlandırma, sert zemin çalışmaları, bakım ve onarım işlerinde çalıştırılmak üzere 50 geçici işçinin daha alımı yapıldı. 5 ay boyunca asgari ücret ve sigorta ile çalışacak olan işçiler, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile bir araya geldi. Geçici bir süre de olsa, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 50 kişiye istihdam sağlandığını belirten Başkan Işıklar, personele hayırlı olsun dileklerinde bulundu. “Allah senden razı olsun. Sayende evimize ekmek götürüyoruz Başkanım” diyen işçiler, Işıklar’ı alkışlarla uğurladı.

12 Şubat 2012 Pazar

Şubat Meclisi karara bağlandı


Silivri Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nın II. Birleşiminin I. Oturumu’nda görüşülen gündem maddelerinin 2’si oy çokluğuyla, diğerleri oy birliğiyle kabul edildi.
Silivri Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nın II. Birleşiminin I. Oturumu, 10 Şubat 2012 Cuma Günü saat 14.30’da Silivri Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Görüşülen 13 gündem maddesinin 2 tanesi oy çokluğu, 11 tanesi de oy birliğiyle karara bağlandı.

-Gündemin birinci maddesinde görüşülen Silivri Kavaklı Mahallesi, 2375 ve 3249 nolu parsellerin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı tadilatı ile ilgili İmar Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “22.09.2011 onay tarihli Silivri-Kavaklı Mahallesi 2375 ve 3249 parsellere ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Tadilatına ve ilgili kurum kuruluş görüşlerine uygun olarak hazırlanmış, Kavaklı Mahallesi 2375 ve 3249 parsellere ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatı incelemiş olup, Komisyonumuzca uygun görülmüştür.” Gündem maddesi oy birliğiyle meclisten geçti.

-2. Gündem maddesinde görüşülen 2012 yılı tıbbi atık bertaraf ücretlerinin tespit edilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “İl Mahalli Çevre Kurulunun 28.11.2011 tarih 115 nolu kararı ile tespit edilen ve komisyonumuzca da uygun görülen tıbbi atık bertaraf ücretlerinin alınması komisyonumuzca uygun görülmüştür.” 2. gündem maddesi de oy birliğiyle meclisten geçti.

- İlçemiz açık ve kapalı pazar yeri tezgâh kurma ücretlerinin görüşüldüğü 3. Gündem maddesinin Plan ve Bütçe Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “

a) Alibey Mahallesinde kurulan Pazartesi Açık Pazarında, Yeni Mahallede kurulan Perşembe Açık Pazarı, Selimpaşa Mahallesinde Pazar Günleri kurulan Açık Pazar yerinde tezgâh açan esnaftan tahta başı günlük işgaliye harcı 5,00.TL

b) Gümüşyaka Mahallesinde Çarşamba ve Cumartesi Günleri kurulan Modern Kapalı Pazar yerinde tezgâh açan esnaftan tahta başı günlük işgaliye harcı 5,00.TL

c) (a) ve (b) fıkrası  dışında kalan diğer mahalle Açık Pazarlarından tahta başı günlük işgaliye harcı 2,25.TL

d) Sezonluk açılan Pazar yerlerinden sezonluk tahta başı işgaliye harcı 330,00.TL

e) Tahta boyu 1,5 metreyi geçmeyip kullanım alanı 2 m² olacaktır.

2-PAZAR YERİ  TAHSİS ÜCRETLERİ:

a) 1.nci maddenin (a) fıkrasındaki pazarlarda yeri olup, belgesi ile mali yılı tahsisini yaptırmak isteyen esnaftan tezgâh kurma belge ücreti 165,00.TL

b) 1.nci maddenin (c) fıkrasındaki pazarlarda yeri olup, belgesi ile mali yılı tahsisini yaptırmak isteyen esnaftan tezgâh kurma belge ücreti 110,00.TL

c) Pazar yerlerinde 1.nci maddenin (a) ve (c) fıkralarında belirtilen Pazar yerlerinde yeri olup mali yılı tahsisini yaptırmak isteyenlerden (a) fıkrası hükmüne göre harç alınır.

d) 1.nci maddenin (b) fıkrasındaki pazar yerinde yeri olup mali yılı tahsisini yaptırmak isteyen esnaftan tezgâh kurma belge ücreti 200,00.TL

e) Pazarcı esnafının kapalı ve açık pazarlarda yerinin olması durumunda 2.nci maddenin (d) fıkrası uygulanır.

f) Pazar yeri tahsis talepleri Belediyeye başvurulduktan ve Encümen Kararı alındıktan sonra işlemler ilgili Müdürlükçe takip edilecektir.

    1-1.ci maddenin (a) ve (b) fıkrasındaki pazar yerlerinden tahta başı 550,00.TL

    2-1.ci maddenin (c) fıkrasındaki pazar yerlerinden ücret alınmayacak.

    3-Kapalı  Pazardaki İşletmeciden Belediye’ye devri sırasında boş olan yeni tahsislerden;

       a) Çarşamba günleri kurulan Pazar yeri için tahsis bedeli 2.000,00.TL

       b) Cumartesi günleri kurulan Pazar yeri için tahsis bedeli 1.500,00.TL

g) Belgesi olan pazarcı  esnafının tahsis vizeleri Ocak ayından başlayarak Mayıs ayı  sonuna kadar yapılacaktır. Süreci içinde vizesi yapılmayan pazarcı tezgâh kurma belgesi iptal edilecektir.

h) Kapalı Pazarlardaki ortak gider ücreti aylık olarak tahta başı 5,00.TL

ı) Kapalı Pazar yerinde Kına Gecesi,  Nişan ve Düğün Töreni gibi etkinlik yapmak isteyenlerden kullanım ücreti 250,00.TL

3-ÜCRETTEN MUAF OLANLAR:

a) Esnaf olup şehit ailesi(Anne, baba, eş ve evlat), gazi, %40 özürlü ve sakat olanlardan herhangi bir ücret alınmayacak.

b) Müstahsil belgeli (Ziraat odasından ) yerel üreticilerden tezgâh kurma belge ücreti alınmayacak

c) Anne, baba, eş ve evlat olan akrabalıklardaki Pazar yeri devirlerinde herhangi bir ek ücret talep edilmeyecek.

Teklifte belirtilen açık ve kapalı pazar yerleri harç ve tahsis ücretleri 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunu’nun 96.cı maddesi uyarınca komisyonumuz tarafından oy birliği ile uygun bulunmuştur.” Gündemin 3. Maddesi de oy birliğiyle meclisten geçti.

-Gündemin 4. maddesinde görüşülen Belediyemize ait Silivri Selimpaşa Mahallesi, 1310 ada, 2 parseldeki belediyemiz hissesi satışı ile ilgili Plan Bütçe ve İmar Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “Silivri Belediye Meclisi’nin 06.02.2012 tarihli toplantısında, Plan Bütçe ve İmar Komisyonuna havale edilen, İlçemiz Selimpaşa Mahallesi, 1310 ada, 2 parsel, toplam 2.352,21 m2’lik alan, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı içerisinde Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanında, Ayrık Nizam, 4 Kat olarak planlanmıştır. İmar Planı kararları gereği toplam 2.352,21 m2’lik yerdeki hissemize tekabül eden 241,10 m2’yi, ana parselden ayırarak müstakil bir parsel yapma ve müstakilen kullanım imkânı bulunmadığından, 3194 sayılı İmar Kanununun 17. maddesinin 3. bendi uyarınca söz konusu parseldeki hissemizi diğer hissedarların ön alım hakkı bulunmak şartıyla,5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesinin (e) bendi uyarınca taşınmazın satışının yapılmasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 34. maddesinin (g) bendi uyarınca Kıymet Takdir Komisyonunca hazırlanacak Kıymet Takdir Raporu uyarınca parselin satışı hususu oy birliği ile uygun görülmüştür.” 4. Gündem maddesi oy birliğiyle meclisten geçti.

-5. Gündem maddesinde görüşülen İkinci El Oto galerileri konusu ile ilgili İmar ve Hukuk Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 2008/71 nolu genelgesi gereği 2. el oto galerilerinin şehir merkezi dışına çıkartılması konusu yasal zorunluluk olduğundan, İlçemiz sınırları içinde faaliyet gösteren ikinci el oto galerilerinin yerleşim alanı dışına taşınması konusunda 2012 yılı sonuna kadar süre verilmesi, verilen süre sonunda yerleşim alanı dışına çıkmayan ikinci el oto galerilerinin ruhsatlarının iptal edilmesi oy çokluğu ile uygun görülmüştür.” Gündem maddesi muhalefet gurubunun red oylarına karşılık, oy çokluğuyla meclisten geçti.

-Belediyemize ait arsaların satışlarının görüşüldüğü 6. Gündem maddesinin Plan Bütçe ve İmar Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “Silivri Belediye Meclisi’nin 06.02.2012 tarihli toplantısında, Plan Bütçe ve İmar Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan toplam 11 (onbir) adet taşınmazımızın, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesinin (e) bendi uyarınca, satışından elde edilecek gelirin Belediye Hizmetlerinin yapılmasında kullanılmak üzere satışının yapılması, yine 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 34. Maddesinin ( g ) bendi uyarınca, satış işlemlerinin yapılması için Encümene yetki verilmesi hususu oy çokluğu ile uygun görülmüştür.” 6. Gündem maddesi de muhalefet gurubunun red oylarına karşılık, oy çokluğuyla meclisten geçti.

-Gündemin 7. Maddesinde görüşülen Gönenli Mehmet Efendi İlim ve Hizmet Vakfı Akçil Kardeşler Huzurevinin işletilmesi ile ilgili tutulan tespitin sonucu hazırlanan Bilirkişi raporlarının yeniden değerlendirilmesi konusu ile ilgili Hukuk Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “Komisyonumuza havale edildiği üzere mevcut durum araştırılmış ve yerinde incelenmiş olup Gönenli Mehmet Efendi İlim ve Hizmet Vakfı Akçil Kardeşler Huzurevinin işletilmesi ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporları ile tespit edilen aykırılıkların giderilmiş olduğu, Huzurevinin faal olduğu, açılış izninin bulunduğu, Nazif AKÇİL ve İlyas AKÇİL’in Huzurevinde bulunduğu ve bakıldığı tespit edildiğinden Silivri Belediye Başkanlığı ile Gönenli Mehmet Efendi İlim ve Hizmet Vakfı arasındaki Sosyal Hizmet Projesine İlişkin Protokolün feshedilmesini gerektiren bir durumun hâlihazırda bulunmadığı ancak sözleşmeye aykırılığın ileride gerçekleşmesi halinde sözleşmeyi fesih hakkımızın saklı olduğu bu hususun Vakfa bildirilmesi oy birliği ile uygun görülmüştür.” Gündem maddesi oy birliğiyle meclisten geçti.

-8. Gündem maddesinde görüşülen Belediyemizde çalışan sözleşmeli personele ek ödeme yapılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “Belediyemizde 5393 Sayılı Kanunun 49. Maddesinin 3. Fıkrası çerçevesinde tam zamanlı sözleşmeli olarak 2012 yılında çalıştırılacak personele 15.01.2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 9. maddesi çerçevesinde verilecek ek ödeme miktarlarının Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı 603.62.Tl, Veteriner 704.22.TL, Tekniker, Teknisyen 515.69.TL, Arkeolog 572.18.TL, Eğitmen, Sosyolog 408.70.TL, Hemşire, Psikolog 452.71.TL, Avukat 421.28.TL olarak belirlenmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür.” Gündemin 8. Maddesi de oy birliğiyle meclisten geçti.

-Silivri, Mimarsinan Mahallesi, 1372 ada, 1-2-3-4-5 parseller, 1373 ada, 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 parseller, 1374 ada 1-2-3-4-5 parsellere ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planına yapılan itirazların görüşüldüğü 9. Gündem maddesinin İmar Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “İstanbul İli, Silivri İlçesi, Piri Mehmet Paşa Mahallesi, Karaali çeşmesi Mevkii, (Eski 53 Ada, 7 Parsel), Yeni, 1372 Ada, 1,2,3,4,5 Parseller, 1373 Ada, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 Parseller, 1374 Ada, 1,2,3 nolu Parsellerde yapılan düzenleme neticesinde; Yeni; 1372 Ada, 1,2,3 nolu parseller ile Yeni 1373 Ada 10 nolu parselin, Konut Alanı Fonksiyonundan çıkarılarak, Park Alanına dönüştürülmesi ve Ayrıca; Yeni; 1372 Ada, 1,2,3 nolu parsellerde 3.00 metre yaya yolu düzenlenmesi, 1372 Ada, 4,5 nolu parseller, 1373 Ada,1,2,3,4,5,6,7,8,9 nolu parseller ile 1374 Ada,1,2,3 nolu parsellerin Konut Alanı olarak Plan fonksiyonunun korunması, Planlama kapsamına alınan Açık Otopark Alanı, Park Alanı ile Yol Alanının korunmasına yönelik olarak hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı, Plan Teklifi ile Yapılan Düzenleme neticesinde; Planlama Onama Sınırı içinde kalan Alan; Konut Alanı, Park Alanı, Açık Otopark Alanı ve Yol Alanı Fonksiyonundadır. Konut Alanında, Taks=0.25, Kaks=0.50, 5/A-2/3, Yapılaşma koşulları Geçerlidir. İlgili Kurumların Görüşleri Alınacaktır. Zemin Etüd ve Raporları Doğrultusunda Uygulama Yapılacak olup, Deprem ve Otopark Yönetmeliği Hükümleri Geçerlidir. Plan Onama Sınırı İçinde Açıklanmayan Hususlarda; Yürürlükteki 1/1000 ölçekli Silivri Uygulama İmar Planı, Plan Notları ve İstanbul İmar Yönetmeliği Hükümleri Geçerlidir şeklindeki şeklindeki 1/1000 ölçekli uygulama imar planına yapılan itiraz incelenmiş olup söz konusu 1/1000 plan ile herhangi bir çıkmaz sokak oluşmamış, yeterli yeşil alan miktarı sağlanmış olup ve söz konusu 1/1000 ölçekli plan mahkeme kararı doğrultusunda hazırlandığından yapılan itiraz uygun bulunmamıştır.” 9. Gündem maddesi de oy birliğiyle meclisten geçti.

-Gündemin 10. Maddesinde görüşülen İlçemiz Mahalle isimlerinde değişiklik yapılması ile ilgili İsim Tespit Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 02.11.2009 tarih 2087903 sayılı belediyemize yazdığı yazı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinin 13.02.2009 tarih 140 sayılı kararı ile uygun bulunan,  Çanta Mimar Sinan Mahallesi isminin, Balaban Mahallesi, Çanta Fatih Mahallesi isminin Sancaktepe Mahallesi olarak değiştirilen kararın, devam ettirilerek onay için Kaymakamlık ve Valilik Makamına sunulması, 5747 sayılı Kanun ile tüzel kişiliği kaldırılarak Silivri Belediyesine bağlanan Kavaklı Cumhuriyet Mahallesi isminin Kavaklı Mahallesi olarak değiştirilmesi 5393 sayılı Belediye Kanunun 9. Maddesi ve 18.maddesinin (n) bendi uyarınca komisyonumuz tarafından uygun görülmüştür.” Gündem maddesi oy birliğiyle meclisten geçti.

-11. Gündem maddesi olan Silivri Merkez ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planında Alipaşa Mahallesi, meskur alanının kuzeyinde ve güneyinde Günübirlik Turizm ve Rekreasyon alanlarda plan tadilatına ait teklif ile ilgili İmar Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “1/5000 ölçekli Silivri Merkez ve Yakın Çevresi (Tem Otoyolu Güneyi ) Nazım İmar Planı içindeki Günübirlik Turizm ve Rekreasyon Alanı fonksiyonlu alanlarda İnşaat Emsalinin:1,00 olacak şekilde Nazım İmar Planında değişiklik yapılması talebi incelemiş olup,  konunun daha detaylı incelenmesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşülmesinden sonra karara bağlanması amacıyla komisyonumuzda bekletilmesi uygun görülmüştür.” 11. Gündem maddesi de oy birliğiyle meclisten geçti.

-Katı atık bedelinin tespitinin görüşüldüğü 12. Gündem maddesinin Plan ve Bütçe Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 27.10.2010 tarihli 27742 sayılı Resmi gazetede yayımlanan Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik gereğince tespit edilen ücretler komisyonumuzca oybirliği ile uygun görülmüştür.” Gündem maddesi oy birliğiyle meclisten geçti.

-Gündemin 13. Ve son maddesi olan İlçemiz Değirmenköy Lisesi Okulu mevcut alanının genişletilmesi ile ilgili İmar Komisyonu görüşünde şu ifadelere yer verildi; “Meri İmar Planı ve kadastral durumda dikkate alınarak yapılan değerlendirmeler ve mahallinde yapılan inceleme sonucunda; gerek okulun gerekse karşısındaki parsellerin bu yoldan istifade ettikleri, yol alanında alt yapı tesislerinin bulunduğu da dikkate alınarak yol alanının Lise alanına dahil edilmesi komisyonumuzca uygun görülmemiştir.” 13. Gündem maddesi de oy birliğiyle meclisten geçti.

KAR NÖBETİ HAFTASONU DA DEVAM ETTİ


Silivri Belediyesi karla mücadele çalışmalarına haftasonu da aralıksız devam etti. Belediye ekipleri, kar yağışı nedeniyle kapanan yollarda mahsur kalan vatandaşları kurtardı.  
Silivri’de sonlanan kar yağışıyla birlikte, kar küreme çalışmalarını hızlandıran Silivri Belediyesi ekipleri çalışmalarına haftasonu da devam etti. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın talimatlarıyla 24 saat görev başında olan karla mücadele ekipleri, tuzlama ve kar küreme çalışmalarını aralıksız sürdürdü.  
BELEDİYE EKİPLERİ  MAHSUR KALANLARIN İMDADINA KOŞTU
Karda mahsur kalan vatandaşların imdadına yetişen Silivri Belediyesi ekipleri, kara saplanmış çok sayıda aracı kurtardı. 955 paletli kepçe ile çok daha kısa sürede yolları açan belediye ekipleri, kar yüksekliğinin 1,5 metreyi bulduğu Kadıköy- Kavaklı yolu üzerinde mahsur kalan Aliye Can Anaokulu öğrenci servisini de 2 saat suren kar küreme çalışmaları sonucunda mahsur kaldığı yerden kurtardı.  

10 Şubat 2012 Cuma

İlçede kar nöbeti


İki gündür aralıksız devam eden kar yağışlarında Silivri Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen kar küreme ve tuzlama çalışmalarıyla, karla mücadele sorunsuz şekilde tamamlandı.  
Trakya’yı etkisi altına alan kar yağışı çalışmalarını sürdüren Silivri Belediyesi karla mücadele ekipleri, ilçe genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına gece de devam etti. Fen İşleri Müdürü Hasan Solak’tan ilçe genelindeki çalışmalar hakkında bilgi alan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, 24 saat görev başında olan Silivri Belediyesi karla mücadele ekiplerinin çalışmalarına bizzat katıldı. Kavaklı Mahallesi’nde gerçekleşen çalışmaların denetiminin ardından ısınmak için kahvehanede mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Işıklar, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
İlçenin her noktasında aralıksız devam eden çalışmalarla birlikte, Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’ne gelen talepleri de karşılayan ekipler karla mücadele çalışmalarını sorunsuz sürdürdü.

9 Şubat 2012 Perşembe

SİLİVRİ BEYAZA BÜRÜNDÜ


Silivri’de aralıksız devam eden kar yağışı, ilçeyi bembeyaz bir görünüme kavuşturdu. Silivri Belediyesi’nin karla mücadele çalışmaları tüm hızıyla sürerken, Başkan Işıklar çalışmaları bizzat denetledi.  
Trakya’yı etkisi altına alan kar yağışı, Silivri’de sabah saatlerinden itibaren yoğunluk kazandı. Tipi şeklinde aralıksız devam eden kar yağışı, ilçeyi beyaz bir çarşaf gibi kapladı. Silivri Belediyesi karla mücadele ekipleri ilçe genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nin çalışmalarını bizzat takip eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, karla mücadele çalışmalarını yerinde denetledi.  
SİLİVRİ  BELEDİYESİ EKİPLERİ HER YERDE
Büyükçavuşlu’dan Selimpaşa’ya kadar her noktada aralıksız tuzlama ve kar küreme çalışması  gerçekleştiren Silivri Belediyesi karla mücadele ekipleri, başta ana caddeler olmak üzere yaya kaldırımları ve ara sokaklarda temizliğe devam ediyor. Tüm bölgelerde toplamda 3 greyder, 5 jcb kepçe, 2 loder kepçe, 1 adet kar küreme traktörü, 1 adet kamyon kar küreme aracı, 10 adet kamyonet ile birlikte 250 ton tuz dökümü gerçekleştirildi.  
IŞIKLAR’DAN KAR UYARISI
Kar mücadele çalışmaları  hakkında bilgi veren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Karla mücadele ekiplerimiz, tüm mahallelerimizde ve köylerimizde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 24 saat görev başında olan ekiplerimiz, yollardaki buzlanmaya karşı tuzlama ve kar küreme çalışmalarını sürdürüyor. Köy muhtarlarımızla da sürekli irtibat halindeyiz. Vatandaşlarımızın her türlü istek ve yardımına, hastaların evlerinden hastanelere ulaşımı gibi acil durumlara koordineli bir şekilde yardımcı oluyoruz. Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’mize gelen tüm yardım taleplerini karşılıyoruz. Amacımız, ilçe halkımızın sorunsuz bir kış geçirmesini sağlamak” dedi. Soğuk hava ve kar yağışı için vatandaşların gerekli tedbirleri almaları gerektiğini ifade eden Başkan Işıklar, soğuk ve buzlanmaya karşı dikkatli olunması, aracı olanların zincirsiz trafiğe çıkmaması konusunda uyarıda bulundu. 
KARLA MÜCADELE EKİPLERİ  24 SAAT GÖREVDE
24 saat görev başında olan Silivri Belediyesi karla mücadele ekiplerine, 736 10 02 numaralı Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi ya da 444 20 47 numaralı Silivri Belediyesi İletişim Merkezi’nden ulaşabilirsiniz.